AFK Pečky - FC Velim B 2:0

Před utkáním na tom byli rozhodně lépe hosté, kteří měli o sedm bodů více než svěřenci Lukáše Vlka.Pečky v minulém kole protrhly smolnou sériiporážek, kterátrvala čtyři utkání, neboť doma porazily Tupadly jasně 4:0. Ovšem příliš radosti během podzimu v Pečkách nečekejte. AFK si určitě představovalo lepší podzimní část. S bilancí pěti porážek, jedné remízy a tří výher hráčům Peček před tímto utkáním patřilo desáté místo. To Velim na tom byla lépe.Z devíti utkání pět vyhrála, dvě remizovala a dvakrát odešla poražena. Ovšem veškeré papírové předpoklady vzaly vsobotním utkání za své.

První poločas branku nepřinesl a v tom druhém stříleli jen domácí, konkrétně se z branky radovali dvakrát. U obou branek bude napsáno stejné jméno, a to Hovorka. ,,Jsem rád, že jsme podruhé dokázali vzadu udržet nulu," chválil defenzivu svého týmu Lukáš Vlk, hrající kouč AFK.

V první půli byly lepší Pečky. Vytovřily si i šance, ovšem ty brankový efekt nepřinesly. ,,První poločas nás zradila koncovka. Měli jsme tam takové dvě nebo tři jasné šance," uvedl Vlk.

Poločas tedy skončil 0:0. Druhý poločas byl vcelku vyrovnaný. Zlomový moment utkání přišel v 65. minutě. Po centru do vápna Velimi a následné skrumáži odpískal rozhodčí Kubečka pokutový kop. Navíc vyloučil středního obránce hostů Jelínka. ,,Hosté se sice cítili ukřivděni, ale z mého pohledu ze hřiště si myslím, že to byla penalta, která se píská," popsal inkriminovanou situaci lodivod Peček.

Hovorka penaltu bezpečně proměnil a poslal svůj tým do vedení. ,,Domácí poté byli na koni. My to museli otevřít. Soupeř se díky tomu dostával do brejkových situací," nechal se po utkání slyšet trenér hostů Miroslav Cmár.

Jeden z brejků se Pečkám podařilo na konci utkání proměnit, a tak vyhrály 2:0. ,,Dnes proti nám stál velice kvalitní soupeř. Jednalo se o tradiční derby, bylo to celkem dost vyhecované. Se třemi body jsem samozřejmě spokojen," byl po utkání šťastný Lukáš Vlk.

,,Zápas byl hrubě ovlivněn všemi třemi rozhodčími za podpory delegáta, což mě udivuje. V dnešním utkání udělali opravdu mnoho chyb. Špatně posuzovali fauly i ofsajdy. Jestli chceme něco v českém fotbale změnit, tak si todle rozhodčí nemohou dovolit. Myslím, že takovýto výkon sudích spoustu lidí od fotbalu odradí. Jsem opravdu zklamán, co se ve fotbale stále ještě děje," nebral si servítky Miroslav Cmár, trenér Velimi B.

Branky: 65. a 88.Hovorka(1 z PK). Rozhodčí: Kubečka. ŽK: 2:6. ČK: 65. Jelínek (Velim). Diváci: 150. Poločas: 0:0.
Pečky: Hemmer - Melíšek, Vlk, Nedorost, Hanzelín (82. Dvořák) - Plaček (70. Zelenka), Hájek, Modrovič, Hovorka - Kejda, Štégl (75. Materna).
Velim B: M. Hlavatý - Kyncl, Dejmek, Jelínek, M. Hrabal (36. Freud) - T. Sixta, Srp, Hruška, Čepelák - Nedbal, Ptáček (80. J. Hlavatý).