Po celý zápas byli domácí lepším a fotbalovějším týmem, v první půli zamkli Tuchoraz na její půlce, a kdyby v poločase vedli 4:0, nemohl by se nikdo divit. Své šance ale nevyužili, a tak Tuchoraz začala v druhé polovině zápasu kousat. Nejprve dvakrát dotáhla jednogólový náskok domácích a v 73. minutě dokonce skóre otočila kuriózním gólem, když po skrumáži před domácí bránou trefil Nekolný spoluhráče Vedrala tak šťastně, že se míč od jeho hlavy odrazil přímo do brány. Celkem pohledné utkání (obzvláště v druhé polovině), které sudí zvládali bez větších problémů, se rázem změnilo v nechutnou tahanici. Bohužel k tomu výraznou měrou přispěl i hlavní rozhodčí Salač, který začal přehlížet ostré zákroky domácích, které pramenily z nervozity hráčů. Nepotrestal ani nesportovní chování domácího kapitána Lukáše Kmocha, který v 79. minutě – po odpískání – povalil na zem bránícího hráče Tuchorazi, což je zákrok oceňovaný běžně červenou kartou. O několik minut později přitom vyloučil za běžný zákrok na polovině hřiště, po němž následovala druhá žlutá karta, obránce hostí Blechu. Své dílo pak završil odpískáním těžko odůvodnitelné penalty, kterou nařídil kopat po vzájemné srážce tří hráčů, mezi nimiž byl i domácí Suchánek. Sám Suchánek pak pokutový kop bez potíží proměnil a srovnal na konečných 3:3. „Rozhodčí to nezvládl, ta desítka se rozhodně neměla kopat,“ zlobil se po utkání vedoucí Tuchorazi Roman Pěkný.
Další dění na trávníku už bylo spíše karikaturou fotbalu: vyloučení tuchorazského brankaře za protesty, jeho nucené nahrazení obráncem Svobodou, nesmyslně tvrdé „zajetí“ útočníka Tuchorazi Vedrala do polepského gólmana, neúměrně ostré střety v boji o střed hřiště… Nervy pracovaly na obou stranách, hra se stala nekoukatelnou. Škoda, protože až do 73. minuty se hrál tuto sobotu v Polepech velice pohledný fotbal, který se musel líbit všem přítomným divákům.
„Závěr byl poněkud hektický, ale je to tím, že hráči soupeře protestují proti jakémukoli verdiktu a jakmile se tato neukázněnost projeví, je to vždy problematické, i pro naše hráče, i pro rozhodčí, pro diváky a herní situace se pak hodnotí ve vypjatých emocích, což je vždy složité,“ zhodnotil závěr zápasu trenér Polep Jiří Vondřejc
„Ani se mi to dneska nechce moc hodnotit. Co k tomu říct? Myslím si, že se na dnešním zápase podepsal výkon rozhodčího. Desítka byla vymyšlená, podle mého. Vážně se to těžko hodnotí. Ale myslím si, že jsme tady sehráli vyrovnanou partii s domácími, góly jsme dali oficiální a regulérní, akorát výkon arbitrů nám všem dnešní odpoledne trochu pokazil,“ podotkl Roman Pěkný.

S hrou svého mužstva jste byl spokojen?
R. P: Hra byla z naší strany dobrá, kluci se s tím poprali dobře, podle svých možností. Musím je pochválit.
První půle ale nebyla z vaší strany moc kvalitní?
R. P: Určitě to nebylo ideální, ale o přestávce jsme si v kabině některé věci vysvětlili, řekli jsme hráčům, že musí domácí víc napadat, přistupovat k nim dřív, což se nám ve druhém poločase dařilo, a na naší hře to bylo hned znát. Akorát mě mrzí, že máme zraněného útočníka a dvě červené karty. To je za takovýto zápas trochu moc velká daň. Pazderec má poraněné koleno. Jedno má už operované, teď si pro změnu zranil to druhé.
Budete mít vůbec v příštím zápase s kým hrát?
R. P: Já doufám, že ano. Přece kvůli takovému utkání nezavřeme klub, to by byla škoda (úsměv).

Zápas hodnotí vždy s nadhledem. Bylo tomu tak i po utkání s Tuchorazí. Přestože byl závěr okresního derby vyhrocený, trenér Polep Jiří Vondřejc si zachoval chladnou hlavu.
Jak hodnotíte dnešní utkání?
J. V: V prvním poločase jsme měli z herní převahy vytěžit větší náskok. Vedli jsme po poločase jen 1:0, což další průběh zápasu dost ovlivnilo. Šancí na zvýraznění náskoku jsme měli dost, bohužel jsme je neproměnili. V druhém poločase se soupeř dostal do vedení, ale my jsme ze závěrečného tlaku dokázali vyrovnat na 3:3. Jinak si myslím, že dnešní zápas neměl z naší strany takovou kvalitativní úroveň jako ty dva předcházející. Ale je to sport, je to fotbal, takové zápasy zkrátka přijdou.
Kde myslíte, že dnes byla chyba?
J. V: Přestali jsme hrát jednoduchý fotbal. Navíc musíme litovat neproměněných šancí v prvním poločase, ten jsme mohli vyhrát takovým rozdílem, že by bylo po zápase. Bohužel se to nepovedlo. Ale tak už to je, ne vždycky se všechno promění, ne vždycky se všechno podaří. Nakonec, získali jsme bod, uvidíme, jak se to promítne do tabulky vzhledem k ostatním výsledkům.
Co jste říkal výkonu rozhodčího v posledních patnácti minutách?
J. V: Závěr byl poněkud hektický, ale je to tím, že hráči soupeře protestují proti jakémukoli verdiktu a jakmile se tato neukázněnost projeví, je to vždy problematické, i pro naše hráče, i pro rozhodčí, pro diváky a herní situace se pak hodnotí ve vypjatých emocích, což je vždy složité.
Jak to vypadá se zdravotním stavem vašeho brankaře po střetu s útočníkem soupeře?
J. V: Snad to nebude vážné zranění. Má prošlápnuté tříslo. Je to sice bolestivé, ale uvidíme, jak se to projeví v tomto týdnu. Já doufám, že se dá dohromady a že bude moci nastoupit k příštímu zápasu.

(Petr Sýkora)