Zásmuky – Kouřim 1:3

V derby kralovala Kouřim a nejlepší hráč na hřišti, autor hattricku Holý. Šance na případný úspěch v sousedském derbyse zdály být vyrovnané, ale jen do nuceného střídání na postu domácího gólmana.

Obě mužstva se střídala v protiútocích až přišla chyba ve středu zásmucké obrany a Kopřiva unikajícího Královského poslal na měkký trávník. A protože na domácí střídačce náhradní brankář neseděl, musel do branky Durňák. Přestože si na míč z Holého penalty sáhnul, gólu nezabránil.

Kouřim lépe kombinovala a znovu Holý, tentokrát přesně umístěnou střelou z dálky jí zajistil do poločasu dvoubrankové vedení.

Domácím mohla svitnout naděje po druhé žluté Trojana. Kouřim si sice stále udržovala převahu, ale trestuhodně naložila s šancemi, aktéry byli ihned po střídání Jíša a vzápětí Holý. Když Lanc protlačil svou střelu za Maxianova záda, domácí diváci ožili. Kouřim ale předvedla jiný závěr než v předešlých zápasech. Snaha domácích o vyrovnání a otevřená obrana jí vyhovovala, dostávala často obránce do úzkých a přítrž domácímu snažení udělal znovu Holý ranou z první po přesném přiklepnutí Jíši.

„Myslím si, že utkání rozhodlo zaváhání našeho gólmana po chybě stoperů. Následovalo vyloučení, do branky musel hráč z pole a početní oslabení bylo znát. Hra se trochu vyrovnala po vyloučení Trojana, dokonce jsme snížili, ale Kouřim měla na hřišti Holého,“ řekl po utkání vedoucí mužstva Zásmuk Tomáš Švach.

„Hráče jsem v poločase upozorňoval na mluvení k rozhodčímu a Trojan si to neodpustí,“ zlobil se na hříšníka trenér Kouřimi Ladislav Hájek. „Jinak jsem dnes spokojený, bylo vidět, že naše hra znovu dostává určitý řád. Náznaky byly již v předchozích zápasech, dnes jsme ale vydrželi hrát až do konce. Myslím si, že moje působení u mužstva přineslo určité zklidnění situace,“ ještě dodal.

Derby mělo jedno společné. Co naznačil v rozhovoru Ladislav Hájek, potvrdil také domácí kouč Josef Jůza. Pro trenéry to bylo poslední utkání u kormidla, oba u svých mužstev s trenérskou činností končí. Oba tábory tak usilovně hledají náhradu a přestože nějaká jména v zasvěcených kruzích padala, jednání s nimi je teprve v začátcích.

A ještě jedna zajímavost. Z oslovených účastníků derby měli přesný tip na výsledek kouřimští Béda Novotný a Ladislav Hájek, zásmucký předseda Milan Vojtíšek věřil, že stejným poměrem zvítězí domácí.


Branky: 31., 39. a 84. Holý (1 z PK) – 82. Lanc. Rozhodčí: M. Svoboda. ŽK: 2:3. ČK: 31. Kopřiva – 50. Trojan. Diváci: 170. Poločas: 0:2.

Zásmuky: Kopřiva – Kotek (16. Lanc), Hanuš, Mareček, Čapek – Pechar, Melich, Bečvařík (69. Papírník), Benda – Kargl, Černý (31. A. Durňák).

Kouřim: Maxian – J. Snížek, Skalický, Pokorný, Kesner – Süsser, Holý, Trojan, M. Snížek – Novotný (84. Novák), Královský (60. Jíša).

(Miloslav Kapic)