Zásmuky – Červené Pečky 1:3

Obě mužstva nastoupila ve shodném rozestavení pouze s jedním hráčem na hrotu. Zásmuky se tak možná připravovaly na fakt, že Kargl, který již nehrál, má namířeno do Louňovic. V první polovině utkání se vyznamenali brankáři, na každé straně zlikvidovali po jedné gólové šanci. Nebezpečnější byly Zásmuky, branku ohrožoval zejména Navrátil, Čapkova střela otřela tyč.

Potom podnikli rychlý útok po pravé straně Černý s Auerem, posledně jmenovaného zastavil Kubín až v pokutovém území faulem a Melich z nařízené penalty stanovil poločasový výsledek.

Po obrátce začali aktivněji hosté, vyrovnávací branka ale byla velice šťastná. Kudláčkovu nevydařenou přízemní polostřelu, polocentr z trestného kopu z levé strany lehce tečoval Jakub Kulhánek a míč k všeobecnému překvapení doputoval za tyč branky. Zásmuky se neustále tlačily dopředu, dostávaly se až před Jóna, ale střelecké zakončení se jim příliš nedařilo, vlastně se do něj ani příliš nedostávaly a nejnebezpečnější byla pouze Mašínova střela k tyči.

Jak se na jedné straně hráči lopotili o ztečení branky, udeřilo na straně druhé. Rychlé přetažení míče z levé strany dopředu na pravou, rychlý centr zpět před branku a na Vohnického už čekala jen prázdná branka. A třetí gól v době usilovné snahy Zásmuk o zvrat, byl jako přes kopírák.

„Výsledek je pro nás zklamáním. Myslím si, že jsme zápas měli pod kontrolou, ale scházelo brankové vyjádření. Vedení 1:0 bylo nebezpečné, bohužel se to naplnilo, i když vyrovnávací branka byla hodně laciná. Protože soupeř hrál na jednoho útočníka, posunul jsem to více dopředu, ale soupeř potrestal naši nedůslednost. Třetí branka už nic neřešila. Soupeře jsme měli pod tlakem, sházely ale šance. Fotbal je o chybách a ty jsme dnes udělali. Je to pro nás kruté, ale musíme se s tím pro další zápasy vypořádat,“ řekl po utkání trenér Zásmuk Pavel Klouček.

Kouč Červených Peček Radek Kulhánek prožíval vítěznou radost přímo na hřišti, těsně v závěru totiž vystřídal Rejthárka.

„Přestupuji do Kutné Hory pomoci kamarádům v béčku a chtěl jsem se takto rozloučit s pečeckým dresem. Spíše jsem ale šetřil zbylé hráče z lavičky, protože jeden byl po nemoci a druhý byl mladičký Svoboda. Dnes se nám povedl systém hry, jaký si představuji. Nemáme hráče na nějaké válcování soupeře, proto chceme zodpovědně bránit a vyrážet do rychlých protiútoků na krajní záložníky. Dnes se nám to vrchovatě podařilo, ale musím přiznat, že naše hra asi oko diváka nepotěšila, nicméně to účel splnilo,“ řekl k utkání Radek Kulhánek.

Branky: 36. Melich z PK – 54. J. Kulhánek, 81. Vohnický, 90. (+2) Adamec. Rozhodčí: Procházka. ŽK: 3:2. Diváci: 50. Poločas: 1:0.

Zásmuky: Jindra – Kotek, Hanuš, Navrátil, Čapek – Černý, Mašín (67. Lanc), Bečvařík, Melich, Benda (67. Havrda) – Auer.

Červené Pečky: Jón – Hošek, Kubín, Růžička, Janovský – Herčík – Procházka (67. Zach), J. Kulhánek (67. Vohnický), Rejthárek (87. R. Kulhánek), Adamec - Kudláček.

(Miloslav Kapic)