O tom, s jakým přáním a taktikou šli soupeři do zápasu, hovořili před úvodním hvizdem oba trenéři.

„Utkání proti Červeným Pečkám bereme trochu jinak, než ostatní zápasy. Asi jako proti Uhlířským Janovicím, jsou to přeci jen naši sousedi v okrese, takže určitě to bereme jako derby. Za druhé jsou v tabulce před námi a rádi bychom využili domácího prostředí a dostali se před ně. A za třetí, máme s nimi dosud nepříznivou bilanci, chtěli jsme jim poslední porážku z Červených Peček u nás doma vrátit. Máme před sebou dva zápasy doma, z kterých chceme vytěžit maximum bodů. Navíc oproti derby s Janovicemi už bude k dispozici Melich, který je mužstvu zkušeností a přihrávkami velmi platný. O kvalitách a bojovnosti soupeře na cizích hřištích víme, víme o Janovském. K soupeři máme respekt, ale domácí prostředí nám velí zvítězit. Budeme se snažit využít situace, kdy soupeř bude útočit, k rychlému protiútoku a střelecky i jakýmkoliv jiným zakončením jej ohrožovat. To znamená rychle rozehrávat, rychle zahrávat standardní situace, nedovolit soupeři se vzadu zformovat,“ hovořil před utkáním trenér Zásmuk Luboš Vondra.

„K utkání v Zásmukách přistupujeme stejně, jako ke každému jinému utkání venku. Jdeme zápas od zápasu, minule se nám konečně podařilo doma zvítězit a určitě bychom chtěli bod, nebo ještě lépe všechny tři z venku přivézt. Bohužel se potýkáme s marodkou. Především nám bude chybět P. Janovský, ale doufám, že hráči, kteří dostanou šanci ji chytí a odehrají kvalitní utkání. Se Zásmukama máme v I. A třídě zatím dobrou bilanci, ale hráli jsme s nimi doma a na umělce v Kostelci nad Černými lesy. V okresní soutěži se nám na zásmuckém hřišti tolik nedařilo. Naše taktika pro utkání bude stejná, jako pro všechny naše zápasy na soupeřových hřištích. A myslím si, že zvolená taktika bude právě na tohoto soupeře platit. Zadní řady Zásmuk jsou sice zkušené, ale řekl bych, že rychlostí tolik neoplývají,“ hovořil před utkáním trenér Červených Peček Radek Kulhánek.

Zásmuky - Červené Pečky 2:1

Domácí hostům poslední porážku oplatili i bez Melicha, kterému zdravotní stav nedovolil nastoupit.

První branka padla po špatné rozehrávce obránců Peček, po které přišel průnik do otevřené obrany a zákrok v pokutovém území. Hosté sice s nařízenou penaltou nesouhlasili, ale rozhodčí byl neoblomný.

Za zmínku už stojí v prvním poločase pouze Navrátilova střela hlavou, únik Lva, který ovšem míč zapoměl za sebou a Jónův zákrok při střele Pechara.
O osudu utkání se rozhodlo po přestávce. Hostům vyšla jediná brejková akce zápasu, když M. Janovský z křídelního prostoru našel přízemní přihrávkou před brankou J. Kulhánka.

Domácí ovšem vzápětí odpověděli stejnou mincí, přihrával Hemelík, střílel Pechar. Hosté se dostali do konce utkání pod tlak, další branka ale nepadla.
„Myslím si, že jsme druhou půli byli lepší, o výsledku rozhodla naše vydařená akce z pravé strany. Tato branka nás uklidnila, zdálo se mi, že soupeř poté přestal trochu hrát. Náš výkon nebyl bez chyb, zejména první poločas. Po přestávce to už vypadalo lépe, více se bojovalo, ale máme stále na čem pracovat,“ řekl po utkání Luboš Vondra.

„Jedna povedená akce je na celý zápas málo. Možná jsme měli míč častěji na kopačkách i více ze hry, soupeř praktikoval nakopávané míče na hrotového útočníka, ale krom té jedné akce a špatně zakončené standardky jsme nic neměli. Stále nám chybí typický koncový hráč, střelec. Ukázala se neúčast P. Janovského, jeho rychlost a důraz by určitě přinesly příležitost i pro hráče z druhého sledu. Náš herní projev nebyl špatný, ale mladí hráči potřebují ještě získat více zkušeností, aby situace řešili zkušeněji,“ řekl po utkání Radek Kulhánek.

Branky: 10. Čapek z PK, 66. Pechar – 63. J. Kulhánek. Rozhodčí: Matějček. ŽK: 0:4. Diváci: 120. Poločas: 1:0.
Zásmuky: Kopřiva – Kotek, Hanuš, Lanc, Navrátil (85. Černý) – Vaněk (89. Zábraha), Hemelík, Pechar, Čapek – Bečvařík (82. Mareček) – Lev.
Červené Pečky: Jón – Krátký, Votava, Růžička, Zach – Šváb (81. Hošek), Herčík, Rejthárek, J. Kulhánek, M. Janovský – Vohnický (84. Svoboda).

(Miloslav Kapic)