Zaprvé jednalo se o derby dvou blízkých okresních sousedů. Zadruhé Miroslav Cmár trénuje Velim, ale poslední dva zápasy stál v bráně Peček (a dvakrát mu to vyneslo nominaci do sestavy kola) a mohl si tedy vybrat, za jaký tým nastoupí. Nakonec si logicky vybral Velim. Třetím neobvyklým jevem byl fakt, že do brány Peček nastoupil za disciplinárně potrestaného Hemmera záložník Modrovič. A chytal výborně. A čtvrtou zajímavostí byla spíše kuriozita. Za stavu 0:1 pro hosty se totiž na velimské světelné tabuli rozsvítil nápis 0:2. Obavy domácích diváků, kteří si odskočili na jedno chlazené, ale byly rychle rozptýleny. Pečky nepřidaly druhý gól, to se jen spletl pracovník obsluhující světelnou tabuli. A jak viděli zápas kuriozit oba trenéři?
„V prvním poločase jsme hráli podle mých představ. Plnili jsme to, co jsme si řekli, a fungovalo to. V druhém poločase jsme ale dali gól a začali hrát moc dopředu. Přitom jsem jim pořád říkal, aby se nenechali strhnout hrou, že ta chyba přijde. Bohužel se tak i stalo. Už jsme to neudrželi, Robin (Robert Vančura) už nechtěl hrát krajního záložníka, tak si to prohodil s Martinem Nykodymem a už to nešlo tak dobře jako předtím. Navíc nemáme gólmana, chytal nám hráč. To je pak těžké. Sice nechytal špatně, dříve chytal za dorost, i dneska zlikvidoval několik pokusů Velimi, ale nebylo to ono,“ uvedl nový kouč Peček Miroslav Müller starší. „Pokud by hráči plnili celý zápas taktické pokyny, mohli bychom zde bodovat, ale nám to vydrželo jen do 65. minuty. Velim potom navíc udělala změny v rozestavení, vysunula hráče víc dopředu a začala nás přehrávat. Domácí dnes zkrátka byli lepší a zaslouženě vyhráli,“ dodal.
„Soupeř byl od počátku zatažený, bránil prakticky v jedenácti lidech a my jsme se těžko prosazovali. My jsme chtěli dát gól, ale zároveň neinkasovat. Potom jsme sice gól dostali a zkomplikovali si tím zápas, ale já jsem po celý zápas věřil, že vyhrajeme, že to otočíme. Byla to jen otázka toho, kdy dáme gól. Potom už to bylo dobré,“ připojil se trenér velimské rezervy Miroslav Cmár. „A jestli mě melákalo nastoupit do brány? „Určitě ne (smích). To jsme si řekli už dávno před zápasem, že by to byl příliš velký střet zájmů. Takže do brány mě to nelákalo,“ podotkl Cmár.
A jak viděl výkon svého náhradníka Modroviče? „Výborný, byl výborný. Já sám jsem ho na zápas připravoval. Takže toho o nás věděl možná až moc (úsměv). Ale ne, vážně chytal dobře.

(Petr Sýkora)