Velim B - AFK Pečky 1:3

Papírovým favoritem byla rezerva Velimi, která se nachází na šestém místě, zatímco Pečky jsou jedenácté.

Duel začal velkým náporem domácích, ale ti z toho nic nevytěžili. Naopak Pečky spoléhaly na kvalitní defenzivu a brejky. Jeden takový ve 35. minutě bezpečně proměnil Novotný. Navíc další gól přibalil domácím před odchodem do kabin Nedorost.

I druhý poločas byl spjat s tlakem Velimi. Ta se soustředila především na ofenzivu a trošku pozapomněla bránit. A tak se Pečkám naskytávaly zajímavé brankové příležitosti. Jednu z nich v 57. minutě v branku přetavil Žižka.

O chvíli později sice snížil domácí Ptáček, to ale bylo z obou stran vše. ,,Dnes jsme chtěli vyhrát. Hráli jsme dost útočně, ale neplnili jsme úkoly, co jsme si řekli. O poločase jsme si řekli, že to chceme otočit, ale přišly další naše chyby. Místy jsme měli velký tlak, ovšem nebyli jsme schopni proměnit šance. Za bojovnost si soupeř zasloužil vyhrát. Dnes to byl asi náš nejhorší jarní výkon,“ uvedl Jaroslav Češpiva, trenér Velimi.

,,Dnes jsme podali asi náš nejlepší výkon na jaře. Hrajeme o bytí a nebytí, takže důležité tři body. Soupeř nás ze začátku zatlačil, ale pak jsme se z toho postupně dostávali. Spoléhali jsme především na brejk,“ rozhovořil se o poznání spokojenější Lukáš Vlk, hrající trenér Peček.

Branky: 59. Ptáček - 35. Novotný, 45. Nedorost, 57. Žižka. Rozhodčí: Ledvina. ŽK: 2:1. Diváci: 150. Poločas: 0:2.

Velim: M. Hlavatý - Kyncl, Dejmek, Jelínek, Mbemba (46. Ptáček, 84. Nedbal) - Vácha (89. Zajíc), Srp, Čepelák, J. Hlavatý - Sixta, Hájek.

Pečky: Doležal - Macháček, Vlk, Melíšek, Plaček - Zelenka, Nedorost, Hubáček (65. Modrovič), Hanzelín (75. Štegl) - Žižka, Novotný.