FC Tuchoraz - FK Libodřice 2:0

V loňských soubojích těchto týmů se dařilo domácím celkům, neboť podzimní duel vyhrály domácí Libodřice 2:1. Tuchoraz jim porážku vrátila na jaře, když na domácím trávníku vyhrála taktéž 2:1. Hostitel zvítězil i v tomto duelu, a to 2:0.

Libodřice byly před utkáním favoritem. Hrají na špici tabulky a na Tuchoraz měly náskok šesti bodů. Navíc minulý týden porazily Teplýšovice. To Tuchoraz se nachází ve středu tabulky. K dobru má ještě utkání 9. kola, kterésekvůli sněhu minulý týden ve Zbraslavicích nehrálo.

Nedělní zápas rozhodla první půle, v které padly obě branky a obě do sítě Libodřic. V rozmezí jedné minuty se vzávěru poločasu trefil Franek a Trnka. Franek se nejdříve prosadil po rychlém brejku domácích, Trnka po standardní situaci.

,,Vyhráli jsme díky prvnímu poločasu," měl jasno Roman Pěkný, vedoucí Tuchorazi. ,,V první půli jsme nedalidvě jasné šance. Janovský hlavou trefil břevno a ani Potůček neuspěl,"nechal se slyšet Vladimír Pěkný, trenér Libodřic.

Ve druhém poločase se Libodřice pochopitelně snažily vyrovnat, což se jim však nepodařilo. ,,Soupeř se v druhém dějství vytáhl a snažil se skóre srovnat. Hra se hodně přelévala," uvedl Roman Pěkný.

I ve druhé půli si hosté vytvořili šanci srovnat stav. Ovšem Vyskočil svou šanci nedal a brankáře Martina Černého nepřekonal ani dorážející Janovský. ,,Utkání jsme si prakticky prohráli za dvě minuty v závěru první půle. Myslím, že jsme nehráli špatně, ale umíráme na neproměňování šancí," nemohl být po zápase šťasten trenér Libodřic. ,,Pro nás se zápas vyvíjel dobře od začátku. S výhrou jsme pochopitelně spokojeni. Libodřice mají mladý perspektivní tým," chválil i soupeře vedoucí Tuchorazi Roman Pěkný.

Branky: 42. Franek, 43. Trnka. Rozhodčí: Nepovím. ŽK: 3:4. Diváci: 70. Poločas: 2:0.
Tuchoraz: M. Černý - Blecha, J. Černý, Trnka, Šírl - Fialka, T. Černý, Nekolný, Šmejkal - Pazderec, Franek (85. Š. Kletečka).
Libodřice: Polák - Šafránek, Lapáček, Klička, Mojžíš - Vyskočil (55. Sova), Bálek (60. Kovácz), Bohuslav, Červeňák - Potůček, Janovský.

(Denis Jeřábek)