Polepy roli favorita zvládly

Polepy/ Fotbalisté Polep zvládli roli favorita a na domácím hřišti porazili v okresním derby I. B třídy Pečky.

27.4.2008

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Michal Bílek

Polepy – Pečky 2:1

Domácí plnili roli favorita od prvních minut utkání. Zamkli svého soupeře na jeho polovině a ke své bráně jej téměř nepouštěli. A po zásluze šli také brzy do vedení. V 7. minutě napřáhl z pravého křídla Mojžíš, obstřelil brankáře Peček Hemmera a jeho střela mířila pomalu dál do brány. Z těsné blízkosti ji sledoval obránce Funda, ale když už se konečně rozhodl, že pohybu míče směrem do sítě učiní rázně přítrž, neposedný balón poskočil na drnu a nešťastný obránce místo odkopu mimo hrací plochu napálil míč přímo do vlastní brány (1:0). Gól byl přesto připsán Mojžíšovi. Domácí měli i nadále jasnou herní převahu, ale hosté občas vyráželi do nebezpečných protiútoků. Na konci jednoho takového se ve 25. minutě objevil Kejda a tváří v tvář domácímu gólmanovi nezaváhal, poslal míč po zemi přesně k levé tyči (1:1).
Dále se již hrálo prakticky na jednu bránu. Přesto se Polepy dlouho nemohly prosadit. Ve 27. spálil tutovku L. Kmoch po centru Kesnera, ve 42. neuspěl v pohledné kolmé akci Slezák a o minutu později neprotlačil míč do sítě ani Suchánek.
Druhý poločas vypadal obdobně jako první. Domácí trpělivě obléhali hostující bránu, hosté v poklidu bránili a čas od času vyráželi do rychlých protiútoků. O tom, že všechny tři body zůstanou v Polepech, rozhodl nakonec pohlednou fotbalovou akcí Lukáš Slezák, který si v 80. minutě stáhl ze vzduchu pas L. Kmocha, přešel dravě přes dva hráče Peček a míč nádherně zavěsil ke vzdálenější tyči Hemmerovy brány. „Dali jsme dva góly a prohráli jsme 2:1, co se dá dělat,“ prohlásil ironicky po utkání trenér Peček Miloš Malina. „Jsem maximálně spokojen. Měli jsme sice více šancí, ale výsledek beru. Myslím, že rozhodla naše větší síla v závěru a větší vůle po vítězství,“ mínil trenér Polep Jiří Vondřejc.

Branky: 7. Mojžíš, 80. Slezák – 25. Kejda. Rozhodčí: Urbánek. ŽK: 6:4. ČK: 88. Týma (PL) – 89. Braňka (PČ). Diváků: 80. Poločas: 1:1.
Polepy: Jón – Zelenka, Týma, Král (80. Mádle) – Mojžíš, Kesner (70. D. Kmoch), Suchánek, L. Kmoch, Mokříž – Slezák, Javorek.
Pečky: Hemmer – Braňka, Funda, Hůrka, Melíšek – Pinter, Vlk (88. Konůpek), Vančura, Kejda – Modrovič (81. Plaček), Müller.

(Petr Sýkora)

27.4.2008 VSTUP DO DISKUSE

Peníze. Ilustrační foto.

Aukce podpoří sociální služby

Kamiony parkující navzdory zákazům vjezdu pro nákladní automobily na parkovišti v nákupní zóně v Berouně (18. 11.) a autobus na parkovišti pro osobní auta před hypermarketem na pražském Zličíně (17. 11.).
5

Kamion na parkovišti před obchoďákem? Občas se tam objeví

Přepočet středočeských hlasů povede ke změně volebních pravidel

Střední Čechy – Musí se udělat něco pro zlepšení, pokud nechceme přestat tvrdit, že ve volbách své zástupce demokraticky vybírají občané. Takový signál – a to s vysokou naléhavostí – vyslalo v neděli veřejné jednání Nejvyššího správního soudu v Brně (NSS). Ten na základě stížnosti voliče přepočítával preferenční hlasy na kandidátkách ODS v polovině Středočeského kraje – v 915 okrscích ze 625 obcí a měst. Těch má kraj celkem 1144.

Cestu do Prahy zablokoval převrácený kamion

Střední Čechy – Vážné komplikace na příjezdu do hlavního města po dálnici D10 ve směru od Mladé Boleslavi přinesla v dopravní špičce úterního rána dopravní nehoda na sjezdu na Pražský okruh.