A přesně jak řekl, tak také jeho tým činí. Hned na úvod získal bod na půdě druhého Hradce B (0:0), v sobotu pak doma zdolal v okresním derby Velim (3:1). „Tahle výhra je pro kluky důležitá. Hlavně pro psychiku hráčů. Vždyť na výhru v mistrovském zápase čekali skoro půl roku. Naposledy se vyhrálo někdy září,“ uvedl Pilný.
Kolín sice vyhrál, ale vítězství se nerodilo lehce. V první půli sice domácí soupeře přehrávali, ale po změně stran to byla naopak Velim, která se tlačila dopředu. „Velim nám dělala problémy svým důrazem. My chtěli hrát aktivně, bohužel dneska jsme byli v zádu nedůrazný, s čímž jsem byl nespokojený,“ podotkl Pilný.
Jenomže Kolín má Svobodu. Bývalý ligový hráč defakto sám zařídil výhru. Gólový účet otevřel i zakončil. „Je to hráč, který umí dávat góly. Takového jsme potřebovali,“ uznal Pilný.
„Byl to zápas dvou poločasů. V prvním jsme soupeře podcenili, nechali ho hrát,“ konstatoval velimský asistent Martin Kalenda. „ Dostáváme špatný góly, který by se neměli dostávat. Ten druhý z rohu, první nezajištění obráncem. Ve druhém poločase jsme měli dvě nebo tři stoprocentní šance, které jsme bohužel nevyužili,“ dodal.