Libodřice - Velim B 2:1

Kdyby se Libodřicím podařilo zvítězit, tak by si udržely po podzimu druhé místo. Ovšem ani hosté na tom nebyli špatně, neboť na svěřence Vladimíra Pěkného ztráceli pouhý bod. ,,První půle se odehrávala mezi vápny. Po dvou šancích na obou stranách,“ charakterizoval vývoj úvodního dějství Vladimír Pěkný, trenér Libodřic.

Branka přišla až ve 42. minutě. To se trefil Červeňák. Všechno začal Vyskočil u lajny, když poslal míč do vápna hostí přesně na nohu Červeňáka. Ten si ho vyměnil s Potůčkem a suverénně ho poslal do sítě podle brankáře Hlavatého. ,,Dnes jsme dělali věci opačně než jak jsme si řekli. Navíc jsme dostali branku do šatny,“ nebyl vůbec spokojen trenér Velimi B Miroslav Cmár.

Po brance Červeňáka ještě musel libodřické vedení zachraňovat Polák, který zneškodnil jasnou šanci hostí. Do kabin šly tedy veseleji domácí borci. ,,V kabině jsme si řekli, že nesmíme hlavně brzy dostat na 2:0. A branku jsme dostali po pěti minutách,“ nechápal Cmár.

To se v 50. minutě trefil Janovský. Ten potrestal hrubou chybu brankáře Velimi, který s rozehrávkou tak dlouho otálel až mu záložník Libodřic míč vzal a vstřelil druhý gól utkání.

Na 3:0 mohl dvakrát zvýšit Kovácz, ovšem v šanci si vždy míč moc předkopl. Tak tedy trestali hosté, když se výstavní ránou trefil Nedbal. ,,Krásný gól. Polák neměl šanci,“ uznal kouč domácích.

Po gólu Nedbala Velim přejala iniciativu a začala si vytvářet šance. ,,Jenže šance, které jsme si vytvořili, jsme řešili hrozně zbrkle,“ uvedl Cmár.
A tak body zůstaly v Libodřicích. ,,Nervózní konec jsme dobojovali. Myslím si, že jsme dnes vyhráli celkem zaslouženě. Hrál se pěkný fotbal. Hosté po vstřelené brance hodně ožili. Samozřejmě s vítězstvím jsem spokojen. Stejně tak s celou podzimní sezonou, kterou jsme zakončili na druhém místě. Mrzí mě jen prohra s Radimí,“ zhodnotil podzim lodivod domácích Vladimír Pěkný.

,,Dnes chtěl soupeř vyhrát daleko více než my. Tak to se o vítězství nebojuje,“ nemohl být s výkonem svých hráčů spokojen Miroslav Cmár.

Branky: 42. Červeňák, 52. Janovský - 68. Nedbal. Rozhodčí: Vočka. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 1:0.
Libodřice: Polák - Šafránek, Lapáček, Klička, Mojžíš - Janovský (55. Kovácz), Bálek, Bohuslav, Červeňák - Sova (35. Potůček), Vyskočil.
Velim B: M. Hlavatý - Kyncl, Dejmek, Jelínek, Čepelák - Vácha, Rössler, Nedbal, J. Hlavatý (46. Ptáček) - T. Sixta (60. L. Sixta), Lev.