Libodřice/ V posledním kole fotbalové I. B třídy bylo k vidění okresní derby.

16.11.2008 2

Z utkání Libodřice - Velim B (3:3).Foto: Lenka Bradová

Libodřice – Velim B 3:3

V prvním poločase se hrál z obou stran líbivý fotbal. Domácí se snažili dát co nejdříve gól, leč to byli právě hosté, kteří šli do dvoubrankového vedení. Nejdříve po chybě domácí obrany a vzápětí Dejmek z pokutového kopu upravil na 0:2. Hosté hrozili z rychlých brejků a domácí obrana si s nima nevěděla rady.
Ve druhém poločase domácí trenér udělal změnu v útoku a na hře to bylo znát. Najednou domácích bylo plné hřiště. Na začátku druhé půle domácí neproměnili pokutový kop. Hosté v 65. minutě vedli po rohovém kopu už o tři góly a nikdo by na domácí hráče nevsadil ani korunu. Jenže v poslední čtvrthodince se děly věci. Nejdříve z levé strany odcentroval Pěkný a hlavou nejvýše vyskočil Vyskočil a bylo to 1:3. Za pět minut na to z opačné strany centroval Kovacz a Jelínek snížil na 2:3. Dvě minuty před koncem upravil na konečných 3:3 opět hráč s číslem 5 Vyskočil.
„Lámala se 47. minuta, kdy jsme neproměnili pokutový kop. Místo, aby to bylo 1:2, tak to bylo rázem 0:3. Za poslední čtvrthodinku bych chtěl kluky pochválit, že nehodili flintu do žita a získali aspoň bod,“ uvedl kouč Libodřic Vladimír Pěkný.
„Chybělo nám deset minut ke třem bodům. Nedokázali jsme ke konci zápasu udržet vepředu balon. Je to velká škoda, vítězství bylo na dosah,“ připojil se smutný trenér velimské rezervy Miroslav Cmár.

Branky: 77. a 88. Vyskočil, 83. Jelínek – 11. Štégl, 24. Dejmek z PK, 65. Jelínek. Rozhodčí: Myška. ŽK: 1:1. Diváci: 150. Poločas: 0:2.
Libodřice: J. Šrámek – Potůček, Dolejší, Bálek, R. Šrámek – Vyskočil, Bohuslav (60. Kovacz), Janovský, Pěkný – Červeňák, Jelínek.
Velim B: Daněk – Kyncl, Dejmek, Srp, Topol – Babický (80. Ptáček), Čepelák (46. L. Sixta), Jelínek, Hlavatý – Štégl, Nedbal.

(Vilém Löwe)

16.11.2008 VSTUP DO DISKUSE 2

Regionální muzeum v Kolíně připravilo na sobotu zajímavý program při příležitosti Mezinárodního dne archeologie.
14

Mezinárodní den archeologie přilákal malé i velké

Druhý den voleb do poslanecké sněmovny - Bylany
8

Volby 2017 v Chrášťanech, Bylanech a Chotouni

Komise musely řešit neplatné voličské průkazy, ale i stěhování

Střední Čechy – Vše probíhalo standardně. Přesně s těmito slovy se ohlédla za hlasováním během parlamentních voleb ve Středočeském kraji Eva Jůzová, vedoucí oddělení správních agend Krajského úřadu Středočeského kraje. Podle jejích slov se na hejtmanství nedostaly informace o tom, že by se odehrálo něco mimořádného. „Nevíme o tom, že by někde zasahovala policie,“ konstatovala Jůzová k dění ve volebních místnostech.

OBRAZEM: Druhý volební den na Kolínsku

Kolínsko - Také druhý den voleb do poslanecké sněmovny provázela na Kolínsku hojná účast voličů. Přes 50 % hlásily volební komise v sobotu dopoledne v Polepech, Zásmukách, Doubravčanech a řadě dalších míst.

Marek Jelínek spojil vernisáž výstavy fotografií s přednáškou

Kolín – Téměř devět měsíců cestoval kolínský Marek Jelínek s kamarády na koloběžkách patnácti zeměmi od Mexika přes Nikaraguu a Kostariku až po Bolívii, Argentinu a Brazílii.

Před volebními místnostmi stály někde i fronty

Kolínsko – Nečekaný zájem voličů zaznamenali ve volebních místnostech na Kolínsku. Aby lidé mohli dát hlas svým kandidátům do poslanecké sněmovny, vyrazili k volbám ještě dříve, než se volební místnosti otevřely.