Kouřim – Tuchoraz 0:3

První poločas byl z pohledu domácích marný, ale ani určité zlepšení v druhé polovině utkání brankové příležitosti nepřineslo. Naopak na střelu Hrstky, s kterou si ovšem Kosprt poradil a překvapivou tyč M. Snížka, Tuchoraz odpověděla Nekolného třetí brankou a nastřeleným břevnem.

„Mrzí mě, že se nám domácí jarní premiéra před slušnou diváckou kulisou nepovedla. Bylo to diametrálně odlišné utkání než minulý týden, kdy všichni hráči bojovali. Dnes jsme byli především v prvním poločase strašně vlažní. Veškeré souboje jsme prohrávali, příliš jsme faulovali, některé zákroky nejsem schopen ani komentovat a nevím, proč k nim docházelo. Svou roli sehrála možná určitá přemotivovanost. Věděli jsme, že soupeř bude hrát dlouhé nákopy na dva důrazné útočníky, spoléhat na podhrotového Nekolného a standardní situace. Bohužel jsme nedokázali správně reagovat. Celý první poločas tak probíhal. Druhý poločas už byl z naší strany lepší, prosadit jsme se ale nedokázali. Dnes nám vypadla záloha, nebyli jsme schopni tvořit hru a herní styl byl v režii hostů,“ řekl po utkání kouřimský hrající trenér Michal Škopek.

„Předpokládali jsme, že doma se Kouřim bude snažit tvořit hru a my si počkáme, s čím přijde. Na malém hřišti jsme chtěli hru co nejvíce kouskovat a čekat na příležitosti. To se nám povedlo a navíc téměř stoprocentně jsme využili standardní situace. Po fotbalové stránce to asi moc koukatelné nebylo, byl to hodně kontaktní fotbal a míč často končil v zámezí. Jde ale o body, a to jsme zvládli. V zimní přípravě jsme dostávali poměrně dost branek a trochu jsme se jara obávali. Kluci to ale zatím zvládají,“ řekl po utkání tuchorazský vedoucí mužstva Roman Pěkný.

Branky: 24. a 51. Nekolný, 32. Pazderec. Rozhodčí: Michal. ŽK: 5:3. Diváci: 190. Poločas: 0:2.

Kouřim: L. Havránek – J. Snížek, Teplý, Bradáč, Škopek – Hrstka, M. Snížek, Svoboda, Macháček (46. Břečka) – M. Havránek (77. Burian), Doubek.

Tuchoraz: Kosprt – Blecha, J. Černý, Trnka, Prokeš – Franek, Janeček, Nekolný (84. Novák), Šmejkal (67. Šulc) – Pazderec, Rozumný.

(Miloslav Kapic)