Polepy – Libodřice 4:2

Libodřice ve druhém derby brzy zaplatily za svou pasivitu. Ve 20. minutě odpískal rozhodčí Gaži přísný faul na Kmocha. Přímý kop sice brankář Jan Šrámek vyrazil, ale pro neobsazené hráče Polep již nebyl problém dopravit míč do sítě. Gól byl nakonec připsán Lukáši Slezákovi. Libodřicím se v této fázi zápasu nedařilo. Hrály ustrašeně. Z šedi vyčnívali snad jen Hübšt a Dušek. Když se již zdálo, že stav 1:0 vydrží až do poločasu, udeřily Polepy podruhé. To když Z. Týma, opět nikým nekrytý, přehodil hlavičkou vybíhajícího libodřického gólmana.

Do druhé půle nastoupili hosté jako vyměnění. Zvýšili pohyb, agresivitu, nasadili presink – a vyplatilo se. Dušek vyškolil domácí obranu, křížnou přihrávkou přes pokutové území naservíroval balon Pěknému a ten nádhernou střelou z voleje do protipohybu brankáře snížil – 2:1. Rázem se hra vyrovnala. Pohledné akce se střídaly na obou stranách, hosté se snažili vyrovnat. Zahřmělo ale na druhé straně. Po přesném centru z levé strany se hlavičkou prosadil Mojžíš. Opět přes nepevný střed libodřické obrany.

Hostující tým pak ve snaze zvrátit vývoj utkání ještě přidal na obrátkách, ale pozornost na sebe strhovalo především trio arbitrů, které jinak kvalitnímu celku Polep vytvářelo až příliš domácí prostředí.

V 57. minutě sudí přehlédl faul na pronikajícího Potůčka, v 61. minutě zastavil brejk Libodřic údajný ofsajd, jehož odmávání vykouzlilo rozpačité úsměvy i na tvářích domácích příznivců (nebylo to poprvé ani naposledy), a v 70. minutě přehlédl sudí Gaži penaltový zákrok na Dolejšího.

Přesto hosté ještě jednou skórovali. V pohodě hrající technik a hračička Dušek podruhé prošel polepskou obranou jako nůž máslem, našel ideálně Potůčka, ten prodloužil na Pěkného a libodřický kanonýr se opět nemýlil. Poslední slovo měli domácí. V 88. minutě rozehráli roh nakrátko, následoval centr do vápna, kde střed libodřické obrany znovu trestuhodně zaspal, a Slezák pak již měl s uklizením balonu do hostující sítě velmi lehkou práci.

Branky: 20. a 88. Slezák, 43. Týma, 56. Mojžíš – 47. a 84. Pěkný. Rozhodčí: Gaži st. ŽK: 1:3. Diváků: 60. Poločas: 2:0.

Polepy: Jón – Král (65. Zelenka), Týma, Mádle (61. Tauc), Mojžíš – Suchánek, Kesner, Kmoch, Mokříž (85. Reichman) – Slezák, Petrák.

Libodřice: Šrámek – Dolejší, Novotný, Klička, Kemza – Dušek, Bohuslav (87. Sova), Hübšt, Pěkný – Jelínek, Potůček.