Když se v červenci losovaly krajské fotbalové soutěže, každého hned zajímalo, kdy se odehraje derby mezi Kolínem a Polepy. „Až 31. října, jo?“ říkali si někteří z fanoušků.

Od té doby ale uběhlo už tři a půl měsíce a ten zápas je tady. Právěv sobotuvstoupí oba týmy k ostrému měření sil a půjde o hodně. Kolín totiž přijíždí na půdu nováčka krajského přeboru a průběžně pátého týmu tabulky hájit první pozici.

„Na zápas se všichni těšíme. V kabině je cítit, že jde o velký zápas. Kluci se o tom celý týden bavili,“ uvedl trenér Polep Miloš Malina. „Jenom mě trápí zdravotní stav některých hráčů. Ale věřím, že budeme kompletní,“ dodal.

„U nás to ti kluci až tak neprožívají. Je to způsobené tím, že většina hráčů není odsud,“ přiznal kouč Kolína Bohuslav Pilný. „Já to beru jako každé jiné soutěžní utkání. Zajímá mě, jak to bude po třicátém kole,“ dodal.

Zvláštní příchuť bude mít duel pro několik hráčů Polep, kteří dříve právě za Kolín hráli. Jedná se o Františka Suchánka, Tomáše Javorka, Petra Kesnera, Radka Biška nebo Lukáše Kmocha. „Pro nás je to svátek. Nestává se každý den, aby vesnice jako Polepy hrály s Kolínem,“ podotkl Kmoch. „S klukama, co jsme hráli v Kolíně, asi nějakou odměnu vypíšeme. Věřím, že vyhrajem 2:1,“ dodal Kmoch.

O tom, kdo se nakonec bude radovat, ukáže až sobotní duel, který začne ve 14 hodin. „Ať ale lidé přijdou včas, protože očekáváme větší nápor lidí než při jakémkoliv jiném utkání. Na zápas budou uzavřeny příjezdové cesty ke hřišti, kde budou pokladny s pořadatelskou službou. Ať s tím lidé počítají a parkují v přilehlých ulicích,“ hlásí jeden z pořadatelů Martin Hruška.

Kouřim hostí Červené Pečky

Nedělepřinese další fotbalové derby kolínských mužstev, tentokrát v I. A třídě. Nováček soutěže z Červených Peček zajíždí do v Kouřimi.

V utkání o body se soupeři naposledy setkali v okresním přeboru v sezoně 2004/05, kdy kouřimští postupovali do I. B třídy. V právě probíhající soutěži Červené Pečky porazily v druhém kole Zásmuky 1:0, pro Kouřim je to první střetnutí s některým kolínským účastníkem druhé nejvyšší krajské soutěže.

Oba soupeři dosud získali shodně čtrnáct bodů, Kouřim je na jedenáctém místě, Červené Pečky jsou třinácté. O vylepšení dosavadní nepříznivé bilance okresních derby se bude určitě snažit Kouřim. Ta zatím ve svém tříletém působení v soutěži chuť vítězství nepoznala. Dvakrát totiž podlehla Polepům, neporazila ani Zásmuky (remíza a prohra).

„Zápasy s Kouřimí jsem zažil ještě jako hráč a výsledky pro nás nejsou příznivé. Střetli jsme se i na turnaji, ani tam jsme nebyli úspěšní, a to jsme byli v plné síle a Kouřim v kombinované sestavě. Přiznám se, že z utkání mám trochu obavy, v současné době nejsme v optimální pohodě,“ řekl před utkáním trenér Červených Peček Radek Kulhánek.

„Že jsme zatím nikoho neporazili? Tak to je načase s tím něco udělat a změnit to,“ uvedl trenér Kouřimi Ladislav Hájek.

(Miloslav Kapic)