Červené Pečky – Libodřice 0:0

Po utkání se obě strany shodly, že remíza je pro oba týmy spravedlivá. Druhý poločas se hrál ve vyrovnaném rytmu a bez větších šancí. Hra se převážně odehrávala mezi vápny a gólmani zas až tolik práce neměli. A tak se body dělily.

Kdyby se však nehrálo na branky, ale na šance a jen na jeden poločas, vyhrát by si asi víc zasloužili domácí. Ti v první půli ohrozili libodřického Maxiána hned třikrát. Ale Čálek z malého vápna přestřelil a gólman hostí kryl i další střely z dálky.
Libodřice se v zápase blýskly jednou velkou šancí. Janovský prošel po straně, nacentroval do vápna na Bohuslava, ale ten přestřelil.

„V prvním poločase jsme byli lepší, ale naši hru hodně narušilo vynucené střídání v patnáctí minutě po likvidačním faulu na Vohnického. Pak jsme se delší dobu dostávali do tempa. I tak jsme ale byli lepší. Ve druhé půli už se hrálo daleko vyrovnaněji a řekl bych, že remíza je zasloužená. Pořád si držíme na čele značný odstup, takže můžu být spokojený. Sice chceme vyhrát každý zápas, ale nebylo to nepovedené utkání, ze kterého bych měl být zklamaný,“ řekl po utkání kouč Červených Peček Radek Kulhánek.

Jeho protějšek bral bod o něco více radostněji. „Přijeli jsme do Červených Peček hlavně neprohrát, takže bod je super. Musím pochválit hlavně obranu, která hrála stoprocentně. V útoku bych mohl najít malé chyby, ale celkově jsem za remízu rád,“ přiznal trenér Libodřic Vladimír Pěkný.

Rozhodčí: Kuka. ŽK: 2:4.Diváci: 150. Poločas: 0:0.
Červen Pečky: Jón – Nádvorník, Malina, Pokorný, Janovský – Adamec, Herčík, Rejthárek, Zach – Vohnický (15. Žoha), Čálek.
Libodřice: Maxián – Potůček, Klička, Červeňák, Vacek – Janovský, Málek, Bohuslav, Mojžíš (70. Kovácz) – Jelínek, Koubek (55. Sova).

(Tereza Hölzlová)