V konečném účtování na konci sezony se Červené Pečky mohly radovat ze zisku 57 bodů. Sedmnáctkrát zvítězily, šestkrát se se soupeřem rozešly smírně a třikrát odešly poraženy.
Co se týče vstřelených branek, skončili hráči Červených Peček s padesáti dvěma vstřelenými brankami na šestém místě a v inkasovaných brankách byli suverénně nejlepší, když inkasovali pouze jednadvacetkrát.
Více bodů svěřenci trenéra Radka Kulhánka získali na jaře, neboť dvakrát prohráli a dvakrát remizovali. Navíc obě porážky přišly až v posledních třech kolech, kdy už měli hráči jistotu postupu.
Na podzim Červené Pečky prohrály pouze jednou a čtyřikrát se o body dělily. Jedinou podzimní porážku musely Červené Pečky překousnout od okresního soupeře z Libodřic. Nejúspěšnější období bylo od 16. do 21. kola, kdy Červené Pečky všech šest zápasů vyhrály.
Na domácím trávníku hráči FK získali třicet bodů, z trávníků soupeřů si přivezli bodů sedmadvacet.
V Červených Pečkách samozřejmě panuje spokojenost, jak jinak. ,,Vzhledem k tomu, že se nám podařilo postoupit, tak jsme samozřejmě spokojeni. Naše předsezónní cíle byly trochu jiné, chtěli jsme se hlavně zachránit a zvyknout si na I. B třídu, protože jsme dlouhou dobu hráli jen v okresních soutěžích. Před sezonou se nám podařilo sehnat nějaké hráče, přesto jsme do soutěže vstupovali s obavami, a to proto, že jsme v přípravných utkáních ani jednou nevyhráli. Všechny zápasy jsme prohráli a jen poslední přátelák se nám podařil remizovat. Hodně nám pomohl dobrý vstup. V prvním kole jsme vyhráli na hřišti Tuchorazi, stálého účastníka soutěže a ve druhém kole jsme zvítězili doma nad Ostrou, která vyhlašovala, že chce postoupit. Po podzimní části jsme si řekli, že se kvalitně připravíme a zkusíme postoupit, což se nám také povedlo. Příprava se nám vyvedla, myslím, že byla nejlepší za poslední léta. Až na pár zápasů v sezoně jsme měli stálé a vyrovnané výkony, což mě těšilo,“ kladně hodnotil minulý ročník I. B třídy skupiny C trenér vítěze Radek Kulhánek.
Červené Pečky tedy slavily druhý postup v řadě a příští rok je čeká I. A třída. ,,Na novou sezonu jsme se začali připravovat 16. července. Byli jsme nuceni přípravu o týden odložit, protože řada hráčů si ještě vybírala dovolenou. Ještě teď je účast na trénincích slabší, chybí někteří stabilní hráči, ale v těchto dnech by se to mělo zlepšovat,“ řekl k přípravě na I. A třídu Radek Kulhánek.
Osa týmu, který vykopal postup zůstala pohromadě. ,,Odešel nám Martin Malina, který v osmatřiceti ukončil kariéru a nepodařilo se nám dohodnout s Novými Dvory na příchodu Milana Čálka, který u nás loni hostoval. Naopak se nám natvrdo podařilo získat brankáře Jóna z Kutné Hory, obránce Jirku Rejthárka taky z Kutné Hory a z Malešova záložníka Michala Rejthárka. Dále jsme přivedli obránce Lipského, který naposledy hrál za Suchdol. Z hostování v dorostu AFK Kolín se nám vrací náš hráč Jan Pecha a přivedli jsme ještě útočníka Iliče, který hrál v minulé sezoně za Poděbrady,“ vyjmenoval změny v kádru kouč FK.
A s jakými ambicemi vstupují Červené Pečky do soutěže? ,,To se teď těžko určuje. Nevíme, co nová soutěž obnáší. Příliš neznáme kvality jednotlivých soupeřů. Nejsem schopen posoudit, jak na tom jsme v porovnání s ostatními. Ale byli bychom spokojeni, kdybychom se pohybovali v klidném středu tabulky. Ale jak říkám, je to velice těžké posoudit. Bude se to také odvíjet od toho, jak kdo posílí a oslabí. Naším dlouhodobějším cílem je v soutěži se zabydlet a pracovat s vlastními hráči s Červených Peček a okolí,“ dodal Kulhánek.

Sestava kola
6 – Čálek
5 – Herčík
4 – Rejthárek
3 – Jón
2 – Janovský, Zach, T. Nádvorník, Kratochvíl, Malina
1 – Vokáček, Adamec, Kudláček, Vohnický, Žoha
Střelci
25 – Čálek
7 – Adamec
6 – Rejthárek, Kudláček
3 – Zach, Žoha
1 – Janiš, Procházka