Okresní derby vyznělo pro Červené Pečky

Červené Pečky -V prvním jarním okresním derby I.A třídy skupiny B se proti sobě postavily o záchranu bojující domácí Červené Pečky a na opačném pólu tabulky sídlící Zásmuky.

9.4.2011 5

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Luboš Jeníček

Červené Pečky – Zásmuky 1:0

Důležité body zůstaly v Červených Pečkách, utkání samotné však příliš fotbalové krásy nepřineslo. Oba trenéři se shodli, že to byl spíše boj mezi vápny s řadou nepřesností a bez výraznějších brankových příležitostí. Z prvního poločasu stojí za zmínku snad jen neuznaná branka Zásmuk, na kterou domácí v samém závěru odpověděli orazítkovanou tyčí. Po přestávce se domácím povedla akce po straně a zpětnou přihrávku dokonale využil pěknou ranou J.Kulhánek. Zásmuky se z úderu nevzpamatovaly, utkání skončilo tímto nejtěsněším rozdílem.

„Z mého pohledu to bylo upracované utkání, spousta nepřesností z obou stran. Hosté měli pouze jednu šanci, z které padla branka, ale rozhodčí pískal již před hlavičkou skórujícího hráče. V závěru poločasu měl šanci Hačka, další ještě na začátku druhého poločasu. Soupeř se snažil nakopávanými míči, do šance se ale nedostal. Po brance jsme se snažili držet balón, spoléhali jsme na rychlost našich hráčů, protože soupeř má obránce sice zkušené, ale pomalejší. Platilo to, ale nic jsme už nevytěžili. Důležité je, že máme body. Doufám, že stoupající formu potvrdíme v Bakově, kde by nám to mohlo vyhovovat. A potom přijde utkání o šest bodů s Mělníkem a to už bude složitější. Zásmuky chtěly hrát fotbal, Mělník asi přijede s jinou taktikou,“ řekl po utkání trenér Červených Peček Radek Kulhánek.

„Přijeli jsme trochu s respektem, protože domácí bojují o body a záchranu. První poločas byl takový bojovný. Pro faul nám rozhodčí neuznal branku. Domácí těžili z rychlosti, ale všechno to bylo po vápno. Potom jim vyšlo přečíslení na levé straně a padla z toho branka. Gól nás srazil a už jsme se do hry moc nedostali, všechno končilo daleko před brankou domácích. Šanci jsme žádnou neměli, dnes to byl slabší výkon,“ řekl po utkání trenér Zásmuk Luboš Vondra.

Branka: 51. J. Kulhánek. Rozhodčí: Brejník. ŽK: 3:5. Diváci: 120. Poločas: 0:0. Červené Pečky: Jón – T. Nádvorník, Pokorný, Herčík, Janovský – Procházka (88. Krátký), Rejthárek, J. Kulhánek (80. Svoboda), Kutil – Hačka, Vohnický. Zásmuky: Kopřiva – Kotek, Hanuš, Lanc, Čapek – Hemelík, Navrátil (73. Sobotka), Kukla, Polák (55. Vaněk) – Vondra, Lev.

Nedočkavci čekali venku před otevřením volební místnosti

Pečky - Volební komise 4. okrsku v Pečkách se začala ve zdejší sokolovně scházet v půl druhé. Bylo potřeba připravit obálky a zapečetit urny. Už pár minut před druhou hodinou stáli venku první nedočkavci.

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Od volební urny s kočárkem za příbuznými

Kolín – Alespoň na chvíli vzdálen od politických třenic zůstane po dobu voleb lídr středočeské kandidátky STAN Vít Rakušan. Volit bude čtyři hodiny po poledni v Kolíně, kde působí jako neuvolněný starosta – a do volební místnosti ve školce v Bachmačské ulici to má jen kousek; bydlí totiž ve stejné ulici. Jinak se ale jeho světem stanou návštěvy příbuzných – a kočárek.

Volit se bude ve školách, na zimním stadionu či v hostinci

Kolínsko - Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky jsou za dveřmi. Zjistili jsme pro vás, na kolik místech na Kolínsku přijdou voliči k volebním urnám a přinášíme vám také přehled nejnetradičnějších volebních místností.