Český Brod – Kladno B 3:2


Vypadalo to na jasnou záležitost, ale nakonec z toho bylo drama. Fotbalisté Českého Brodu měli zápas skvěle rozehraný. Už po pětadvaceti minutách hry se trefil přesně Socha, o chvíli později ho napodobil Böhm. Jenomže pak přišel menší výpadek a mladý tým soupeře toho využil. „Takhle zkušený tým, jako jsme my, si nemůže zápas takhle zkomplikovat. Měli jsme šance na to, abychom vedli čtyři nula a místo toho to bylo dva dva. Měli jsme chvilkový výpadek a soupeř toho dokázal využít. Určitě není náhodou tam, kde je,“ uvedl hrající asistent Viktor Pařízek.
Přestávka víc pomohla domácím. O tom, že zůstanou body na Kutilce, rozhodl z pokutového kopu Štefančík. „V kabině jsme si řekli, že jsme se sami dostali do problémů a že se z toho musíme sami dostat. A to se nám povedlo,“ ulevil si Pařízek. „Bylo to vítězství vůle. Soupeře jsme ve druhém poločase už do ničeho nepustili,“ dodal.
Lídr soutěže nakonec závěr utkání nezvládl. Duel dohrával bez dvou vyloučených hráčů. „Kladno to neuneslo,“ všiml si Pařízek. „Obě vyloučení byla správná. Po dvou žlutých.“

„Rozhodčí Průcha a jeho první asistent řídili zápas jednostranně, děsně nás zařízli. S fotbalem to nemělo nic společného. Doufám, že jim to někdo vrátí,“ zuřil po utkání kouč poražených Stanislav Hejkal a dodal: „Rok mladé kluky připravujeme a pak se stane tohle.“

Branky: 25. Socha, 33. Böhm, 60. Štefančík z PK – 38. Krob, 43. Neuman . Rozhodčí: Průcha. ŽK: 3:4. ČK: 60. Holub, 77. Beneš (oba Kladno). Diváků: 150. Poločas: 2:2.

Český Brod: Hlaváček – Mrázek (46. Novák), Čáp, Margolius, Böhm – P. Kopecký, Pařízek, Hucek (80. Horejc), Mičko – Socha, Štefančík.