Loko Vltavín – Český Brod 4:2


Hosté od prvních minut udávali tempo hry a brzy se zdálo, že jdou za dalšími třemi důležitými body. Ještě v 30. minutě hosté vedli 0:2.
Těsně před poločasem si ale dali českobrodští fotbalisté vlastní gól a i v dalších minutách se postupně začalo ukazovat, že štěstěna jim tentokrát nebude příznivě nakloněna. Přestože dál hráli na trávníku prim, góly stříleli už pouze domácí fotbalisté, kteří velice umě a efektivně využívali hloupých chyb hostů. Vltavín dal v druhém poločase ze dvou šancí dva góly, čímž výsledek otočil, a Český Brod už se pak marně snažil nepříznivý vývoj zápasu opět zvrátit na svou stranu.
Ve snaze uhrát alespoň bod se hosté v závěrečné fázi zápasu vysunuli ještě více dopředu, čehož domácí využívali k rychlým brejkům. Z jednoho takového protiútoku nakonec domácí již v nastaveném čase uzavřeli zápasový účet na 4:2. „Byl to pro nás nešťastný zápas. Vedli jsme 2:0, soupeře jsme nepustili do žádné vážnější šance, a přesto jsme prohráli. Jeden gól jsme si dali sami a další tři jsme domácímu týmu nabídli individuálními hrubými chybami. V podstatě jsme soupeři vítězství darovali,“ mínil asistent trenéra Českého Brodu Viktor Pařízek a dodal: „My jsme hráli fotbal a soupeř střílel góly. Teď už ale nemá smysl o tom přemýšlet, musíme se dobře připravit na další zápasy. “

Branky Českého Brodu: 18. Mičko, 28. Štefančík. Rozhodčí: Hajšman. ŽK: 2:0. Diváků: 100. Poločas: 1:2.
Český Brod: Hlaváček – P. Kopecký, Čáp (80. Redžič), Margolius, Böhm – Novák (70. M. Kopecký), Pařízek, Hucek, Mičko (75. Horejc) – Socha, Štefančík.

(Petr Sýkora)