Zápas hraný vchladném severním větru na sněhem zasypaném hřišti začali oba soupeři opatrně. Přesto se Pražané dostali do mírného tlaku a zdálo se, že spřibývajícími minutami se bude hrát jen na jednu branku, a to na branku kolínskou. Domácím vúvodu scházel pohyb, přesnější rozehrávka i větší sebevědomí. Katastrofální vstup do utkání prožíval především stoper Šourek, jenž svými nejistými zákroky a nepřesnou rozehrávkou přivodil málem domácímu trenérovi Stanislavu Kocourkovi těžký infarkt. Dukla domácích chyb vrozehrávce využívala. Ve 4. minutě sehrála sérii rohových kopů, v5. střílel těsně vedle levé tyče Michal a ještě vté samé minutě pálil na kolínskou branku z15 metrů Svatonský – domácí brankář Čižinský byl však na místě včas.

Poté se osmělili i domácí. Vsedmé minutě rozehráli kolínští zadáci rychle míč na vysunutého Kocourka, který udělal brankáři Dukly Radovi efektní kličku, ale pak již zostrého úhlu nedokázal přesně zamířit a nastřelil pouze tyč.

Dukla se dál tlačila do útoku, ale i na Kolínu byla vidět chuť útočit. Ve 12. minutě si domácí záložníci vyměnili vrychlé kombinační akci míč, ten nakonec doputoval až kČápovi, který jej ještě prodloužil napříč pokutovým územím na zcela volného Kocourka, a Kolín vedl 1:0.

Inkasovaný gól hosty srazil. Dukla najednou hrála zakřiknutě, bez pohybu, takřka bez zájmu. Útočila prakticky jen po vápno a domácího brankáře zaměstnávala jen střelami zdálky. Její akce po křídlech a následné centry do pokutového území zachytávala pozorná, aktivně hrající obrana Kolína. Hra byla vtěchto momentech zcela vyrovnaná, pokud měl někdo navrch, tak to byl Kolín, který více dřel a vyhrával většinu osobních soubojů.

Hosté vážněji zahrozili až ve 30. minutě, kdy Rychlík vyslal před kolínskou bránu povedený centr zlevé strany. Znásledné skrumáže ale Dukla nic nevytěžila, naopak – domácí získali odražený míč, vzápětí o něj sice zase přišli, ale aktivní a důrazně hrající Süsser jej znovu vybojoval a poslal na nekrytého Kocourka. Ten vrytmu tanga protančil mezi zkoprnělými obránci Dukly přes celou polovinu hřiště až kbráně hostů a svou nádhernou individuální akci zakončil neméně povedenou střelou do dolního rohu Radovy brány – 2:0. Hosté se až do konce poločasu na odpověď nezmohli.

Do druhé půle nastoupily oba týmy ve značně pozměněných sestavách. Kolín se již do útoku příliš netlačil, soustředil se spíše na obranu, hosté se naopak snažili vývoj zápasu zvrátit. Přidali na agresivitě, zlepšili pohyb, začali vyhrávat osobní souboje, byli nebezpeční. Oproti první půli se výrazně zlepšila především záloha Dukly, jejíž hru viditelně oživil příchod bojovníka Malého. Výborně ale zahráli i útočník Kunc a záložníci Volek a Hanus. Zvýšená aktivita hostí přinesla i slibné příležitosti. Ve 13. minutě zahrávali hosté volný přímý kop, poté několik rohových kopů, ale scházela jim přesnost vzakončení i větší dravost.

Tu předvedl až v68. minutě Hanus, který se na polovině hřiště rozeběhl, prokličkoval mezi kolínskými stopery a krásnou střelou do pravého horního rohu domácí branky zkorigoval na konečných 2:1.

Vdalších minutách se hra přelévala ze strany na stranu, kvidění byl pohledný, běhavý, obětavý fotbal, jemuž nechyběly ani brankové příležitosti. Za zmínku stojí 100% šance hostujícího Hanuse, jenž v83. minutě nečekaně zachytil na svých kopačkách několikanásobně odražený balón, ale znásledné střely trefil jen před sebou stojícího domácího brankáře Michňu. Závěr střetnutí byl již hektický. Oběma týmům scházela přesnost, nad fotbalovostí vítězila vůle, zakončení akcí bylo ukvapené (ze strany Dukly), či naopak příliš váhavé (ze strany Kolína), a tak již kžádné korekci výsledku nedošlo.


Branky: 12. a 31. Kocourek – 68. Hanus. Rozhodčí: Svoboda, Janza, Novotný. ŽK: 0:0. Diváků: 20. Poločas: 2:0.

Kolín: Čižinský (46. Michňa) – Kalivoda, Šourek, Doseděl, Mach – Svoboda (46. Malina), Majer, Süsser (46. Pacák), P. Javorek – Kocourek (73. Puk), Čáp (46. T. Javorek).

Dukla Praha: Rada – Daněk, Kuděla, Palša, Kopta – Rychlík, Adam, Ludačka, Michal – Kulvajt, Svatonský. Do druhé půle nastoupila Dukla vtomto složení: Plánička – Habart, Kuděla, Mikula, Kopta – Volek, Hanus, Ludačka, Malý – Kulvajt, Kunc.

Během večera naleznete na této stránce ještě videozáznam zutkání.

Stanislav Kocourek, trenér Kolína: Bylo to třetí utkání vtomto týdnu, vněmž jsme hráli proti druholigovému soupeři – Čáslav, Krč, Dukla – a je zřejmé, že nás tito soupeři prověřili mnohem lépe, než mužstva, se kterými jsme hráli na začátku přípravy. Dá se říct, že všechna tato utkání jsme zvládli, protože první poločasy sČáslaví a sKrčí a celý dnešní zápas byly znaší strany vpořádku. Je samozřejmé, že když se sestava do druhé půle prostřídá, že to trochu zaskřípe, ale já jsem stěmito zápasy vzásadě spokojený. Pokud budeme i kdalším utkáním přistupovat tak jako ktěmto posledním, nemám o nás strach. Ve všech třech zápasech jsme hráli dobře. Dnes byl rozdíl akorát vtom, že jsme proměňovali šance, což se nám sČáslaví a Krčí nevedlo.

Günter Bittengel, trenér Dukly: Vpodstatě nemám co hodnotit. Vprvní půli bylo všechno špatně, vdruhé půli jakž takž v pořádku. Hráči hráli bez pohybu, bez chuti. Vprvní půli jsme nehráli, nebyli jsme na hřišti. Na umělém povrchu je to o pohybu, o agresivitě. To všechno nám dnes scházelo. Někteří hráči si myslí, že se to vítězství odehraje nějak samo. Žádný soupeř se ale sám neporazí. Nám dnes chyběly pohyb, důraz a agresivita, nebyli jsme na hřišti.

Petr Sýkora