Rozhodčí Miloslav Kopic z Kouřimi duel raději třináct minut před závěrečným hvizdem ukončil. Gól do té doby nepadl, bylo to 0:0. „Bál jsem se o zdraví hráčů, pokračovat v zápase by byl velký nerozum. Situace byla vypjatá,“ hájil své rozhodnutí Kopic.

Domácí s tím však nesouhlasí. „Dalo se pokračovat dál. Cítíme se poškozeni. Rozhodčí nám sebral registrační průkazy. Viníkem je ale hráč hostí s číslem jedenáct, který rozdal dvě rány pěstí a jednomu člověku zlomil nos,“ řekl předseda dobřichovského oddílu Aurel Gajdoš.

Názory na zápas a následnou strkanici se liší. Jde o klasické tvrzení proti tvrzení.

Podle domácích se duel hemžil ostrými zákroky, které rozhodčí trestal jen žlutými kartami. „Třeba v prvním poločase hostující hráč šlápl našemu klukovi na hlavu, až mu tekla krev. Bylo to na vyloučení. Podobných faulů bylo víc,“ řekl Gajdoš.

Vše vygradovalo v 77. minutě zápasu. Břežanský hráč Jaroslav Jedlička fauloval soupeře na polovině hřiště. Šlo prý o hodně ostrý zákrok, který vzbudil na tribuně velký rozruch. A z domácí střídačky po přerušení hry na hřiště vběhl vedoucí mužstva a současně zdravotník Jiří Karafiát.

„Náš hráč byl zraněný, chtěl jsem ho ošetřit. Jenže od toho hráče s číslem jedenáct jsem dostal ránu pěstí,“ popsal Jiří Karafiát. Nic vážného se mu nestalo.

Hůře však dopadl jeho stejnojmenný syn, který z hlediště běžel otci na pomoc. Jedlička jej měl udeřit také. A tak prudce, že mu zlomil nos.

„Vezli jsme do kolínské nemocnice pacienta s poraněním nosu,“ uvedla Nina Šeblová, mluvčí středočeské záchranné služby.

Fotbalista Břežan II číslo 11 Jaroslav Jedlička však jakoukoliv vinu popírá. A nabízí úplně jinou verzi příběhu. „Fauloval jsem, to ano. Ale šel jsem se hned omluvit. A vtom se na mě vrhnul nějaký domácí funkcionář. A pak další lidi. Najednou tam byla mela. Prostě hrůza. A jestli jsem někoho záměrně praštil? To ne, jen jsem se bránil, vždyť jsem v jednu chvíli byl i na kolenou,“ tvrdí Jedlička.

Podobně mluví i jednatel a zároveň trenér Břežan II Vladislav Pikner. „Jarda byl skutečně napaden několika lidmi z Dobřichova. Do hřiště vběhli diváci, vytvořila se tam kolem něj vřava. Klasická strkanice, možná padla i nějaká facka, to ale nevím přesně,“ sdělil Pikner.

Ať tak či tak, Jiřímu Karafiátovi mladšímu bylo ještě v neděli špatně. „Motá se mu hlava a zvrací. Možná má otřes mozku. V pondělí jej povezu znova k doktorovi, bude si muset nechat napsat neschopenku,“ řekl Deníku jeho otec, který podle svých slov podal v Pečkách na polici v neděli ráno trestní oznámení.

To ale policejní mluvčí Petra Čimová v neděli odpoledne nepotvrdila. „Trestní oznámení zatím nikdo nepodal,“ řekla s tím, že policie na místě byla a případem se zabývá.

Osud nedohraného zápasu bude řešit sportovně – technická komise Okresního fotbalového svazu v Kolíně.

Petr Koděra, Zdeněk Holeček

Pokud jste na zápase byli přítomni, neváhejte napsat do diskuze k tomuto článku, co se podle vás přesně stalo.