„Osoby, kterých se incident bezprostředně týká, budou pozvané až na další zasedání příští středu. Určitě je budeme chtít slyšet. Do té doby nerozhodneme,“ řekl Deníku Miroslav Pánek, předseda DK.

Tuto středu se tak členové komise seznámili se zápisem o utkání, kde je celý incident popsán.

A co se stalo? Rozhodčí Miloslav Kopic z Kouřimi duel předčasně ukončil v 77. minutě za stavu 0:0 kvůli hromadné šarvátce. Jedním z hlavních aktérů měl být břežanský fotbalista Jaroslav Jedlička, který údajně udeřil pěstí vedoucího dobřichovského mužstva Jiřího Karafiáta a poté i jeho syna, který otci běžel na pomoc.

Jiřímu Karafiátovi mladšímu dokonce Jedlička svou ranou zlomil nos a podle posledních informací i urazil část předních zubů.

Případem se zabývá policie. Jiří Karafiát v úterý podal na Jaroslava Jedličku trestní oznámení. To ale samo o sobě už nemělo vliv na posouzení kvalifikace případu. Původně sice policisté věc řešili jako přestupek, ale na základě lékařské zprávy ji sami, právě bez ohledu na podání trestního oznámení, překvalifikovali na trestný čin ublížení na zdraví. "Za něj hrozí až dvouleté vězení," uvedla mluvčí kolínské policie Jana Žďárská.

Po rozhodnutí disciplinární komise pak bude na sportovně – technické komisi, aby zvážila, co s nedohraným zápasem a jeho výsledkem. V úvahu připadají různé druhy kontumací či třeba opakování zápasu.

Pokud jste na zápase byli přítomni, neváhejte napsat do diskuze k tomuto článku, co se podle vás přesně stalo. Vpravo od tohoto článku také můžete hlasovat v anketě, jak byste řešili osud nedohraného zápasu. A v rubrice "Související články" najdete další podrobné materiály o kauze.