Mladé pušky versus zkušenost

První bodík v nové sezoně vytěžili z podmáčeného domácího trávníku fotbalisté Čelákovic. Kouč Michal Petrouš ale litoval, že tým nedokázal udržet v derby proti Českému Brodu vedení a rychle inkasoval vyrovnávací branku na konečných 1:1. „Tři body by byly samozřejmě lepší, ale potěšil mě zejména výkon kluků. Snažili se hrát i na těžkém terénu fotbal a ne nějakou nakopávanou. To je pozitivní signál do dalších zápasů,“ řekl Petrouš.

Duel by se dal nazvat i soubojem dravého mládí proti velké zkušenosti. A Michal Petrouš upozornil na statistickou zajímavost. „Schválně jsem si spočítal průměrný věk obou soupeřů. Zatímco Český Brod měl přibližně 29 let, my jsme měli necelých 22 let. A to je hodně velký rozdíl,“ řekl kouč.

Jeho českobrodský protějšek Zdeněk Andrlík si rovněž šikovných domácích mladíků všiml. „Mají mladé, ale kvalitní mužstvo. Za bod jsem rád,“ uvedl Andrlík, kterého potěšil i dobrý start Českého Brodu do nové sezony. „Čtyři body ze dvou zápasů beru. Věřím, že takhle budeme pokračovat i dál,“ konstatoval.

Kolaps kolínské defenzivy

Ve Velimi o víkendu přepisovali historii. Domácí tým před pěti stovkami diváků úplně poprvé porazil soupeře z Kolína. Výhru 3:2 zařídily dva precizně kopnuté trestňáky Snopa a Friče a ukázkový vlastenec kolínského beka Holuba. „Jsem velmi mile překvapen, že jsme zkušeného soupeře porazili. Nezastírám, že jsem se Kolína obával,“ radoval se po utkání kouč Velimi Josef Košátko.

Kolín byl favoritem. Na rozdíl od Velimi, která podlehla v Týništi 0:2 vyhrál první zápas nové sezony, když porazil doma Hradec Králové B vysoko 4:0. A navíc se po pádu z České fotbalové ligy chce honem vrátit z divize zpět do třetí nejvyšší soutěže. Jenže to by svěřenci kouče Stanislava Kocourka neměli tak hrubě chybovat vzadu, jako to předvedli v neděli ve Velimi.

„Domníval jsem se, že naši zkušení hráči zápas zvládnou. Zvláště když po půlhodině Doseděl otevřel skóre. Jenže opak byl pravdou,“ posteskl si kouč.

Jeho tým kupil omyl za omylem. A přehmatů se nevyvarovaly ani opory. Bek Holub si dal vlastence, gólman Čižinský pustil dva trestňáky a k tomu všemu se matador Houštecký nechal už v 52. minutě vyloučit za zbytečné řečnění s rozhodčím. „Jejich chyby nám hodně pomohly. Rozhodujícími okamžiky byly vlastní gól a pak také právě vyloučení Houšteckého,“ řekl Josef Košátko. „Houšťa může čekat postih. Přišel, aby nám pomohl a ne aby nás brzdil,“ podotkl Stanislav Kocourek.