Vedení druholigového klubu však podobné úmysly kategoricky popírá. „Tahle otázka je bezpředmětná. Jde o holý nesmysl,“ řekl Deníku manažer Čáslavi Martin Svoboda. „Problémy máme, ale nikoliv finanční, nýbrž sportovní,“ doplnil. Technický ředitel klubu Jaromír Strnad tyto informace považuje za snahu poškodit klub v době, kdy se mu v soutěži zrovna nedaří. „Jde o účelové lži,“ řekl Strnad.

Deník však zjistil, že minimálně v neoficiální rovině se zástupci Čáslavi o postoupení práv na druhou ligu bavili. Třeba v třetiligovém Kolíně. „S čáslavským klubem spolupracujeme a na jedné ze schůzek přišla neformálně řeč i na to, zda bychom akceptovali nabídku druhé ligy,“ připustil šéf FK Kolín Zdeněk Hervert. Podle něj ale bylo nereálné se hned jakkoliv dohodnout. „Navíc máme jako klub jiné priority, než se bezhlavě hnát do vyšší soutěže. Chceme napřed dostavět centrum mládeže na bývalé Tatře,“ podotkl Hervert.

O tom, že Čáslav sonduje, kam by mohla druhou ligu postoupit, se hovořilo i v Kutné Hoře. Ta nyní působí v I. A třídě. „Mluvilo se, ale jen neoficiálně. A u nás by takový posun nahoru nebyl reálný. Klub jde cestou vlastních odchovanců, " řekl místostarosta města Václav Vančura, jehož syn v A – mužstvu hraje a radnice má v klubu čtvrtinový podíl. Podle Vančury i sami někteří nejmenovaní funkcionáři čáslavského klubu po straně hovoří o tom, že by se Čáslav měla vrátit do nižších pater, kde by hrála zajímavější zápasy s lepší atmosférou. "Tyto hlasy jsem zaznamenal po derby I. A třídy Kutná Hora – Čáslav B, což byl povedený fotbal,“ řekl Václav Vančura.