Co tomu říkáte, že jste vyhráli?
Daniel Kmoch: Jsem hrozně moc překvapený. Opravdu jsem to nečekal. Myslím si, že velkou zásluhu na mém vítězství mají dorostenci AFK Kolín, které trénuju, a kteří mi určitě posílali hlasy.
František Žídek: Dobrý no.

Budete platit něco do společné kasy?
DK: Asi budu. Pokladník Víťa Mádle už tam něco vymýšlí (smích) .
FŽ: Asi určitě. Až na konci sezony. A jestl.i to bude finanční obnos nebo flaška? Určitě peníze. Když někdo něco u nás má, tak většinou dává peníze.

Jak jste zatím spokojeni s výkony svých mužstev?
DK: Spokojený musíme být všichni, prototže v Polepech je vynikající mančaft a parta. Je to znát na výsledcích
FŽ: Vloni nic moc, letos co k nám přišel nový trenér Ivan Kutil je to lepší. Nějaký body jsme udělali, takže by to mělo být dobrý.

Dane, dlouhé roky jste hrál okresní soutěže za Novou Ves. Nyní nastupujete za Polepy. Jak snášíte takový skok do týmu, jehož ambice určitě nekončí v nejnižší krajské soutěži?
Fyzicky na tom určitě nejsem nejlíp, ale postupem času to určitě doženu. Začínám na sobě pracovat (smích). Podle mě by se v tomto týmu chytil každý hráč ze čtvrté třídy, protože je tam parta výborných fotbalistů.

V Polepech hrajete se svým bratrem Lukášem. Jak se vám s ním hraje?
Hlavně to byl ten důvod, proč jsem do Polep šel, abych si mohl ve své kariéře ještě zahrát se svým bráchou.

Před 14 dny v Polepech skončil jako trenér Jiří Vondřejc, kterého nahradil Miloš Malina. Co této změně říkáte vy osobně a jak to přijali kluci v kabině?
Bylo to rozhodnutí vedení klubu, které všichni hráči vzali. Já osobně budu na pana Vondřejce vzpomínat velmi rád, protože to byl právě on, kdo mi dal šanci hrát vyšší soutěž. Je to výborný trenér.

Nedávno byl v naší anktetě nominován i váš brat Lukáš. Ten však nevyhrál. Takže to znamená, že jste na okrese populárnější fotbalista než on?.....
Ne že bych byl populárnějí než on, ale je to tím, že vedu dorostence AFK Kolín a ti mají určitě zásluhu na mém prvenství.

Prý vám k úspěchu blahopřál druhý v pořadí Libor Křelina?
Hned v pátek po tréninku v Polepech za mnou přišel a blahopřál mi. Moc mě to potěšilo. Libor je hráč, který tu anketu může vyhrát klidně příště.

Franto, Konárovice jsou týmem, který jako jeden z prvních začal hrát moderním stylem a útočným rozestavením 3–4–3. Jak vám osobně tento styl vyhovuje?
To bylo spíš zezačátku, nyní hrajeme 3–5–2. Když dají beci dobře míč přes zálohu a ty nás podpoří, tak je to dobrý.

Vy jako útočník ale nemáte zrovna lichotivou bilanci. V dosavadním průběhu soutěže jste nastřílel sedm gólů. To není na útočníka zrovna moc. I když je pravda, že jste v posledním kole zaznamenal hattrick.
Je to určitě málo. Dřív se mi dařilo víc. Je to asi tím, že jsme starší a protihráči mě víc znají a víc si mě hlídají (smích).

Výsledky, vyšší soutěže: 1. D. Kmoch (Polepy) - 298 hlasů, 2. Křelina (Velim) - 188, 3. Benda (Zásmuky) - 45, 4. Novotný (Kouřim) - 39, 5. Muller (Pečky) - 28, 6. Nedbal (Velim B) - 15, 7. Jelínek (Libodřice) - 10, 8. Sabó (Velim) - 9, 9. Cmár (Pečky) - 7, 10. - 11. Papírník (Zásmuky), Štoček (FK Kolín) - 5, 12. Skalický (Kouřim) - 1.
Výsledky, okresní soutěže: 1. Žídek (Konárovice) - 104 hlasů, 2. O. Holub (Bečváry) - 75, 3. J. Černý (Radim) - 38, 4. Šindelář (Jestřabí Lhota) - 13, 5. - 6. Fetter (Bečváry), Koubek (Býchory) - 12, 7. - 9. Herčík (Červené Pečky), P. Dolejš (Ratboř), Jirkovský (Býchory) - 8, 10. Souček (Radim) - 6, 11. Pokorný (Radim) - 5, 12. Moravec (Liblice) - 1.