Co tomu říkáte, že jste vyhráli?
Miroslav Müller: Potěšilo mě to, že jsem to vyhrál.
Martin Čábelka: Paráda. Je to dosud můj největší fotbalový úspěch.


Budete platit něco do společné kasy?
MM: Určitě, pokladník už mi o tom říkal, ale zatím ještě nevím, co to bude.
MČ: Stálo mě to flašku zelený.


Jak jste zatím spokojeni s výkony svých mužstev?
MM: Dá se říct, že jo. Začátek se nám sice moc nepovedl, ale v poslední době to docela jde. Udělali jsme několik dobrých výsledků.
MČ: Vloni nic moc, letos, co k nám přišel nový trenér Ivan Kutil, je to lepší. Nějaký body jsme udělali, takže by to mělo být dobrý.


Mirku, máte za sebou hodně bohatou fotbalovou kariéru. Jméno jste si udělal zejména v pražské Bohemce, kde jste hrál za ligový dorost. Jak na toto období vzpomínáte?
Hodně rád, bylo to moje nejlepší období. Od žáků až po dorost jsem hrál nejvyšší soutěže. Dokonce jsem nastupoval i v mládežnických reprezentacích (16, 17, 18 let – pozn. red.) a půl roku jsem byl v kádru ligového áčka. Dokonce jsem nastoupil na deset minut na Žižkově.


Proč jste vůbec u „Klokanů“ skončil?
Když tam trénoval Uhrin mladší, tak ten mě prosazoval. Jenomže pak se spadlo, vyměnili se trenéři a já od nich už takovou důveru nedostal. Pak jsem odešel na hostování do třetiligových Semic a už se nikdy zpátky nevrátil.


Říkalo se o vás, že máte talent od boha. Dnes ale hrajete pouze I. B třídu. Není to málo?
Je to málo, určitě. Ještě bych chtěl zkusit vyšší soutěž.


Proslýchá se, že by o vaše služby měly stát Polepy, kam před pár dny zamířil bývalý kouč Peček Miloš Malina. Co je na tom pravdy?
Něco jsem o tom slyšel, ale nic konkrétního zatím není.


Martine, do ankety jste se dostal díky tomu, že jste měl velkou podporu od fanoušků. To vás musí těšit, ne?
Určitě. Vždyť v neděli zase za mnou byli v Nové Vsi. A fandili jenom mě (smích).


Už v pátek byly známi výsledky ankety. A vy jste hned v neděli vychytal v Nové Vsi čisté konto. Myslel jste na to, že jste nyní víc sledován?
Myslel, i před zápasem jsem byl trochu víc nervózní než obvykle. Hlavně jsme myslel na to, nedostat žádnou dardu a abych to nezkazil.


Chytáte za Ratenice, které však nepatří k týmům, jenž by měly zrovna neprostupnou obranu. Kolik nul jste během sezony vychytal?
V této sezoně pouze jedno čistý konto. Jinak za Ratenice v kariéře jsem udržel také jednu nulu. Dohromady teda dvě.


Kolik je vám let a čeho byste chtěl ve fotbale ještě dosáhnout?
Je mi 23 let a kam bych to chtěl dotáhnout? Do Manchesteru, ale to asi nevyjde (smích). Ne vážně. Já žádné ambice nemám, v Ratenicích jsem spokojený. Je tady dobrá parta.

Vyšší soutěže: 1. Müller (Pečky) - 152 hlasů, 2. Mádle (Polepy) - 88, 3. Křelina (Velim) - 81, 4. Černý (Zásmuky) - 51, 5. Bečka (Stříbrná Skalice) - 22, 6. Štefančík (Český Brod) - 12, 7. Suchánek (Polepy) - 7, 8. - 9. Cmár (Pečky), L. Hruška (Velim) oba 6, 10. - 11. Hájek (Velim B), Papírník (Zásmuky) oba 4.
Okresní soutěže: 1. Čábelka (Ratenice) - 142 hlasů, 2. Vaněk (Liblice) - 112, 3. T. Krutský (Nučice) - 77, 4. Čáslava (Bečváry) - 55, 5. Šedivý (Býchory) - 17, 6. Žídek (Konárovice) - 13, 7. Vohnický (Červené Pečky) - 10, 8. Štefančík (Český Brod B) - 8, 9. Galler (Nučice) - 7, 10. Češner (PLaňany) - 6, 11. D. Adamec (Velký Osek) - 5, 12. Pokorný (Radim) - 4.