Co říkáte na vítězství v anketě?
PCH: Za tohle ocenění děkuji klukům z týmu a své manželce. Co by kluci pro nějaký peníz neudělali, že jo? (smích).
JN: Dobrý, paráda.
Budete platit něco do společné kasy?
PCH: Co hlas, to koruna, takže 90 korun. Ale já tam dal stovku. Navíc ještě budu něco platit za rozhovor.
JN: Určitě, v kabině jsem zaslechl, že mě to bude stát bednu šampaňskýho.
Sledovali jste průběžně anketu? Poslední kolo bylo totiž napínavé v obou kategoriích až do posledních chvil..
PCH: Já jsem to nesledoval, protože jsem celý den v práci a nemám možnost dívat se na internet. Ale sledovala to moje manželka.
JN: Kluci mi v průběhu týdne říkali, že vedu, tak jsem tam ke konci týdne občas nakouknul.
Petře, letošní ročník okresního přeboru je hodně vyrovnaný. Téměř každé kolo se mění lídr soutěže. Vám po sedmi kolech patří druhá příčka. Panuje v klubu spokojenost?
V klubu je spokojenost, akorát si myslím, že bychom mohli mít o dva hráče víc. Už loni jsme na zápasy jezdili třeba s jedním hráčem na střídání.
Loni vám těsně unikl postup do I. B třídy. Je letos cílem postup do krajské soutěže?
O postupu se bavíme. Když by na to bylo, samozřejmě bychom postoupit chtěli.
Vy sám osobně byste si rád zahrál krajskou soutěž?
Já si myslím, že by to nebylo špatný. Protože ty dobrý týmy z Kolínska postupují do krajských soutěží. Samozřejmě kolínský okresní přebor patří k těm lepším, ale ty lepší mančafty hrají výš.
Nemůžu se nezeptat na poslední utkání s Jestřabí Lhotou. Zápas skončil 1:1, co bylo však zajímavé, váš tým dohrával bez tří vyloučených hráčů. Co se přesně stalo?
První vyloučení bylo za ruku, druhé za urážku protihráče a třetí červenou dávat nemusel. Tam náš hráč zabránil tělem protihráčovi. Rozhodčí říkal, že to byla slibně rozvíjející akce.
Byly podle vás všechny červené karty oprávněné?
Dvě určitě, tu třetí dávat podle mě fakt nemusel. Bylo to po druhé žluté. Mohl ji ušetřit.
Jirko, Velim neměla zrovna dobrý vstup do sezony. Z prvních tří kol získal pouze jeden bod. Jak jste to vnímali v kabině?
Bylo to v pohodě. Říkali jsme si, že to muísme zlomit.
Poslední tři kola ale už váš tým vyhrál. Kde nastala ta proměna?
Díky dobré atmosféře v kabině. Nepodléhali jsme panice. To bylo důležité.
Vám se docela daří. Trenér vás chválí. Nemáte ambice hrát vyšší soutěž?
Samozřejmě že mám, kdo by nechtěl. V létě jsem byl na přípravě s áčkem, ale asi to nebylo podle představ trenéra Košátka, tak proto jsem zpátky v béčku.

Výsledky, vyšší soutěže: 1. Nedbal (Velim B) 176 hlasů, 2. Jón (Červené Pečky) 145, 3. Čáp (Kouřim) 90, 4. P. Hanuš (Pečky) 32, 5. Křelina (Velim) 10, 6. Kargl (Zásmuky) 8, 7. M. Kopecký (Český Brod) 5, 8. Böhm (Český Brod) 4, 9. Vyskočil (Libodřice) 3, 10. Frič (Velim B) 2, 11. Hrabal (Velim) 0.
Výsledky, okresní soutěže: 1. P. Chlumský (Býchory) 90, 2. Pokorný (Jestřabí Lhota) 88, 3. Trumpus (Plaňany) 65, 4. Ilič (Ratboř) 25, 5. Čmugr (Jestřabí Lhota) 20, 6. Pšenský (Starý Kolín) 19, 7. Švarc (Ratboř) 15, 8. - 9. Havránek, Homola (oba Radim) oba 6, 10. - 11. Jandus (Velký Osek), Zelenka (FK Kolín B) oba 3.