Kralování svěřenců kouče Jiřího Mašaty v soutěži stále pokračuje. I v sobotním utkání si Mašatovy ovečky hravě poradily s fotbalisty Bakova. Domácí se již od prvních minut museli bránit útočné smršti kouřimských.

„Myslím, že jsme měli v desáté minutě vést tak čtyři nula. My jsme soupeře zaskočili, kluci hráli výborně,“ rozplýval se trenér Mašata.

Převahu hostů jasně dokumentuje fakt, že hráči Bakova za celý zápas výrazněji neohrozili kouřimského brankáře Klímu. „Za celých devadesát minut jsme soupeře do ničeho nepustili, uhráli jsme poločas na 0:2 a v druhé půli jsme hru s přehledem kontrolovali,“ podotkl kouč.

Lodivod Kouřimi také nezapomněl pochválit svého kolegu Němce, který mu pomohl s výběrem základní sestavy. „Tohleto vítězství je prostě v pohodě a také se na něm výrazně podílel kolega Němec, který už od pátku nad tím zápasem pracoval. Dal mi nabídku na sestavu a já jí akceptoval. Opravdu výborná práce kolegy,“ chválil Mašata.
Bakov – Kouřim 0:2

Branky: 24. Kesner, 33. Teplý. Rozhodčí: Schořovský. ŽK: 3:0. Diváci: 100. Poločas: 0:2.

Kouřim: Klíma – Novák, Skalický, Lapáček, J. Snížek – Šimonovský, Teplý, Pokorný, Břečka – M. Snížek, Kesner (85. Dvořák).

David Solnař