Kouřim – Chocerady 3 : 1


Zmar prvního poločasu dokumentovaly jasné gólové příležitosti Kesnera a M.Snížka, s kterými ale oba jmenovaní, Kesner dokonce dvakrát, naložili prachbídně. Naštěstí se snad Chocerady zalekly možného bodového zisku z kouřimského hřiště a v úvodní, zhruba desetiminutovce druhé půle, se vlastními chybami o tuto možnost připravily. Nejisté zákroky obránců připravily příležitosti pro M.Snížka a Pokorného, kteří s nimi již tentokrát nepohrdli. Děravou obranou poté ještě jako nůž máslem projel domácí kapitán a připsal si druhý zásah v utkání se soupeřem, který v současném stavu jen těžko může pomýšlet na vyšší příčky tabulky. Vítězství domácích bylo zasloužené, ale podobný výkon v konfrontaci s jiným soupeřem by možná nestačil.
„Neproměňovali jsme šance, již v první půli to mohlo být 4:0. Myslím si, že pětašedesát minut zápasu jsme byli jasně lepší, potom jsem musel střídat M.Snížka, který má bolavé kotníky a to naši hru ovlivnilo. Vyhráli jsme, fotbal se hraje na góly. Samozřejmě ten konec zápasu to nebylo pravé ořechové, ale zvládli jsme to, po Polepech jsme se zvedli, máme tři body a to je pro nás důležité“, řekl k utkání trenér domácích Jiří Mašata.
„Co k tomu říci. Zachytal nám velice dobře brankář, ale bohužel nemáme potřebný kádr. Dnes nám hrálo současně béčko a v jedenácti lidech nemůžeme hrát. Dnes nás bylo dvanáct a neměli jsme ani náhradního gólmana“, suše pronesl po utkání choceradský trenér Petr Kostelník.


Branky: 53., 59.M.Snížek, 56.Pokorný – 85.Očenáš. Rozhodčí: Jansa. ŽK: 2:4
Diváci: 200. Poločas: 0:0


Kouřim: Klíma – Novák (67.Šimonovský), Skalický, Čáp, Lapáček – Teplý, M.Snížek (64.Dvořák), Pokorný, Břečka (80.M.Havránek) – Kesner, Novotný

Chocerady: Šerák – Novák, Tusjak, Bouška, Fuchsa – Kuželka, Stejskal, Očenáš, M.Svoboda – S.Svoboda, Mašek (67.Kůdela)