Butabi – FC 83 Příbram 8:4

Věšák nečekalo nic lehkého, vždyť soupeř ještě v loňské sezoně nastupoval ve druhé lize. Jenomže pak odstoupil a nyní hraje okresní soutěž, stejně jako Butabi. A v konfrontaci těchto dvou týmů se nakonec radoval ten méně zkušený.

„Do zápasu jsme šli s respektem, jelikož soupeř měl zkušenosti s druhou futsalovou ligou, ale i tak jsme chtěli Příbram porazit a tak si splnit sen, zahrát si v druhém kole s prvoligovým Kladnem,“ přiznal hrající asistent Libor Křelina. „Proto jsme se od začátku zápasu snažili hrát aktivně a soupeře napadat již na jeho polovině. Na začátku zápasu bylo vidět, že nechceme odejít ze hřiště jako poražení. Snažili jsme se hodně zakončovat a tlačit se do brány, ale veškerá naše střelba skončila mimo branku nebo hostující gólman šance vychytal,“ dodal Křelina.

A přišel trest. Netrvalo dlouho a také soupeř ukázal svojí sílu po skrumáži před brankou protlačil míč až za Dřízhalova záda. S Věšákem to ale nazacloumalo. Naopak. Po několika dobrých akcích se mu do poločasu podařilo vývoj utkání obrátit, a to na poločasových 4:1.

„Přestávková porada zněla jasně, za každou cenu vyhrát tento zápas a nepodcenit příznivý výsledek,“ konstatoval Křelina.

Soupeř ve druhé polovině zvýšil obrátky a snažil se zápas zdramatizovat. Obranná činnost Věšáku ale pracovala na dobré úrovni a když soupeř našel nějakou tu skulinku v domácí obraně, tak byl na místě vynikající Milan „kočka“ Dřízhal, který vychytal většinu šancí hostí.

V průběhu druhé půle převzala iniciativu spíše Příbram, ale i tak branky dával Věšák, který držel stále přijatelný odstup tří až čtyř branek.

Hosté dvanáct minut před koncem utkání zariskovali a začali hrát power play. „Osobně můžu říct, že to bylo nejdelších dvanáct minut, které jsem ve futsale odehrál. Bránit pět hráčů proti čtyřem je velice fyzicky náročné, navíc nikdy proti nám žádný soupeř tuto variantu nepoužil,“ podotkl Křelina.
Závěrečný nápor Příbrami ale Butabi zvládlo a zápas dotáhlo do vítězného konce v poměru 8:4, čímž si splnilo sen – postoupit do druhého kola a zahrát si proti ligovému Kladnu.

„I když výsledek vypadá jednostranně, tak výkon soupeře byl na velice dobré úrovni a byly znát zkušenosti z vyšší soutěže. Příbram byla velice dobrá ve hře jeden na jednoho a kolikrát nám hráči soupeře nadělali vrásky na čele, ale to by nesměl být v bráně Milan Dřízhal, který zachytal jeden ze svých nejlepších zápasů a byla ho „plná brána“. Samozřejmě dík patří i všem hráčům Věšáku Butabi, kteří podali nadstandardní výkon a dovedli náš tým k vítězství,“ řekl trenér Věšáku Vojtěch Vondráček.

V tomto zápase se představil úplně jiný Věšák, než v okresní soutěži. „Hráči si plnili své povinnosti a hráli na 120 %. Škoda, že jsme takto neodehráli celou Okresní ligu, mohli jsme být vyrovnaným soupeřem suverénovi soutěže SKP Kolín,“ dodal Vondráček.

Věšák Butabi ve své krátké historii dosáhl dalšího výrazného úspěchu. V loňském roce vyhrál první ročník Okresní futsalové ligy, nyní postoupil do druhého kola poháru FAČR, kde narazí na Kladno. Poradí si i s ním?

Branky: Libor Křelina 2, Vaněk 2, Lev 2, Malý, Vaňkát. Poločas: 4:1.
Věšák Butabi: Dřízhal – Libor Křelina, Vaňkát, Vaněk, Lev, Zajíc, Vácha, Malý.