Věšák Butabi - Sokol Krampol 1:5

„Na první zápas futsalové ligy jsme se těšili, jenže nedopadl vůbec podle našich představ. Houževnatý styl protihráčů a bohužel i první tři inkasované góly nás položily. Při prvním se Seifert obtočil kolem Libora Křeliny a vystřelil, jenže následovala teč Zajícem a míč se už třepetal v horním růžku branky. Druhá a třetí branka byla dá se říct stejná po nesmyslné rotaci míče, který se vždy ve skupince těl dokutálel do branky. Poté jsme museli hru otevřít a bohužel dostali jsme další dvě branky. Nicméně musím říct, že soupeř vyhrál zaslouženě. Proměnil na rozdíl od nás asi 80% šancí a nám se nepodařilo prostřelit výborně chytajícího Černého, který měl také velký podíl na výhře hostů. Bohužel máme i velkou marodku. Na pozicích obránců chyběli Vaňkát, Pechar a Hruška,“ uvedl trenér Věšáku Vojtěch Vondráček.

"Tohoto utkání jsem se trochu obával. Jako nováček jsme neměli zkušenosti se soutěží, hráli jsme proti obhájci titulu a navíc jsme neabsolvovali ani žádný trénink. Prvních patnáct minut jsme se hledali a domácí nás přehrávali, své šance však nedali. Naopak naše první střela nám v desáté minutě přinesla vedení. Poté, co jsme se rozkoukali, se hra vyrovnala a měli jsme řadu slibných šancí, které bohužel gólem neskončily,“ zhodnotil první půli trenér Krampolu Denis Jeřábek. ,,Druhá půle začala dvěma šancemi Malého, jenž naštěstí ani jednu z nich neproměnil a my se tak mohli dostat do dvoubrankového vedení. Domácí dokázali snížit po pěkné střele Vaňka. Od té doby jsme Věšák začali přehrávat. Výsledkem byly další tři góly, tři tyčky a neproměněné šance. Se třemi body i předvedenou hrou jsem naprosto spokojen. Kluky bych chtěl pochválit, především za týmový bojovný výkon, nikdo nic nevypustil a všichni hráči nechali na hřišti maximum. Kdybych přece jen měl někoho z našeho týmu vyzvednout, tak by to byl gólman Ondra Černý, který nás opravdu podržel. Řekl bych, že ve výkonu obou gólmanů byl největší rozdíl,“ uzavřel hostující kouč.

Branky: Vaněk - Kubizňák 2, Seifert, Kedršt, Karkoš. Poločas: 0:1.
Věšák Butabi: Dřízhal – Libor Křelina, Hrabal, Zajíc, Vácha, Vaněk, Lukáš Křelina, Malý, Lev, Belza.
Sokol Krampol: Černý - Macek, Hošek, M. Kesner, Trojan - Seifert, Kedršt, Karkoš, Kubizňák.

AC Tulipán Chvaletice – Věšák Butabi 5:2

„K prvnímu domácímu utkání, navíc s vítězem loňského ročníku, jsme od ranního příchodu do haly přistoupili až s přílišným respektem a s obavami o úspěchu. Jenže každý zápas začíná od stavu 0:0 a po jadrných slovech před utkáním se hosté přesvědčili o našich kvalitách. Neprostupná obrana vedla jen k ojedinělým střelám z větších vzdáleností, které jednoduše pochytal brankář Cincibus. Na obou stranách bylo dost příležitostí ke vstřelení branky, leč my byli o dost produktivnější a po zásluze zvítězili. Za předvedený kvalitní výkon všech zúčastněných bylo poděkování od slušně zaplněné chvaletické haly. Výborné utkání přišlo zhlédnout bezmála sto diváků a za to jim patří pochvala,“ řekl hrající trenér Tulipánu Jan Brunclík.

„Do druhého zápasu jsme nastoupili i s posílením vedení mužstva, kam se začlenil Libor Křelina, který má zlomenou nohu a ani to neznamenalo body. Už v první minutě jsme prohrávali, když soupeř proměnil trestný kop, následně obnovené zranění nedovolilo pokračovat D. Hruškovi a problém s obránci byl opět na světě. Netrvalo dlouho a soupeř přidal druhou branku. V závěru poločasu snižoval Lukáš Křelina z desetimetrového kopu. Při největším náporu jsme bohužel udělali fatální hrubku, kdy při malé domů trefil gólman soupeřovu nohu a od ni se balon dokutálel do prázdné brány. Tento moment asi rozhodl celý zápas. Poté domácí přidali ještě dvě branky a nám se podařilo pouze upravit výsledek Petrem Malým na konečných 5:2. Po druhé prohře se musíme dát herně do pohody a potrénovat. Nedaří se nám branku vstřelit a příliš lehce inkasujeme a to rozhoduje zápasy. Prozatímní vystupování našeho týmu je pro mě i ostatní velké zklamání a to i přes velkou marodku,“ uvedl trenér Butabi Vojtěch Vondráček.

Branky: Novotný 2, Grande, Kuře, Meško – Lukáš Křelina, Malý. Poločas: 2:1.
Tulipán Chvaletice: Cincibus - Kuře, Grande, Novotný, Mařata - Brunclík, V. Kuch, Meško, Doležal.
Věšák Butabi: Dřízhal – Hruška, Hrabal, Zajíc, Vácha, Vaněk, Lukáš Křelina, Malý, Lev, Belza.

Božkov Radovesnice II - Sokol Krampol 4:9

,,Po úvodním vítězství jsme znovu chtěli získat tři body. Do sestavy už se také zapojily dvě velké opory, a to Radek Biško a Ondra Kesner. Začátek zápasu nám vůbec nevyšel. Hráli jsme strašně zbrkle, hra neměla žádný systém a domácí jsme zbytečně pouštěli na dostřel naší branky. Také jsme zpočátku prohrávali. Poté se nám povedlo pár útočných akcí a skóre jsme otočili,“ vyjádřil se k prvnímu poločasu trenér Denis Jeřábek. ,,Druhá půle se nám podle mne povedla o trošku lépe. Hráli jsme více v klidu a více jsme drželi míč. I když směrem dozadu to ještě nebylo ono. Zbytečně jsme soupeři dovolili skórovat. Se třemi body a devíti vstřelenými brankami jsme spokojeni. Co bylo horší, byla hra směrem dozadu, kde jsme měli mezery,“ dodal Jeřábek.

Branky: M. Sýkora, D. Sýkora, Havrda, Branda – Trojan 2, Kedršt 2, Karkoš 2, O. Kesner, Seifert, Jeřábek. Poločas: 3:4.
Božkov Radovesnice: Košner – Steklý, Branda, M. Sýkora, Havrda – Jar. Janouch, Jan Janouch, Heinl, Chalupecký, Špinka, D. Sýkora.
Sokol Krampol: O. Černý - Macek, Biško, M. Kesner, O. Kesner - Seifert, Kedršt, Karkoš, Trojan - Kubizňák, Jeřábek.

Sokol Krampol - SKP Kolín 3:5

,,Do zápasu jsme vstoupili, jak nejlépe jsme mohli. Po pár vteřinách hry Karkoš z vlastní poloviny krásně našel nabíhajícího Trojana, jenž hlavou poslal míč pod břevno Kubrychtovy branky. O pár minut později přidal další branku Ondra Kesner. Bohužel jsme se nevyvarovali zbytečných faulů a už kolem patnácté minuty jsme jich měli pět. Došlo tak k tomu, že hosté kopali dvě penalty a obě proměnili,“ nechal se slyšet trenér Krampolu Denis Jeřábek. ,,Druhý poločas byl z naší strany horší, zejména, co se týče vytváření šancí. Přežili jsme řadu šancí a dlouho jsme drželi nerozhodný stav 3:3. Bohužel v poslední pětiminutovce SKP dvěma slepenými góly rozhodlo,“ smutnil Jeřábek. ,,SKP bych chtěl pogratulovat k výhře a říci, že vyhrálo zaslouženě. Nás po celý zápas držel nad vodou skvěle chytající Ondra Černý. Rozhodla větší futsalová zkušenost hostů, kteří skvěle bránili a my se přes jejich obranu nedostávali do šancí. Z minima šancí jsme vytěžili maximum branek. My se musíme sžít s futsalem, hrát více v klidu a za každou cenu se netlačit dopředu. Jinak za snahu a bojovnost bych chtěl kluky pochválit,“ zhodnotil Jeřábek.

“Než jsme se rozkoukali, prohrávali jsme 0:2. Pak jsme konečně začali hrát, vytvářeli jsme si šance, ale domácí často podržel vynikající Ondra Černý. Dokázali jsme vyrovnat ze dvou trestných kopů, ale pak jsme dostali gól do „šatny“ a opět prohrávali. Do druhého poločasu jsme vstoupili s úkolem hrát se stejným herním stylem a nasazením, což přineslo brzy ovoce. Velmi dobře hrající Rejthárek vyrovnal a v závěru zápasu náš kapitán Slezák vzal vývoj utkání na sebe a dvěma góly rozhodl o našem vítězství, které bylo zasloužené, protože jsme se vytvořili daleko víc šancí než soupeř a také podali disciplinovaný výkon, za který musím hráče pochválit.“ shrnul po zápase tentokrát nehrající trenér SKP Michal Škopek.

Branky: Trojan 2, O. Kesner - Slezák 2, Pangrác, Navrátil, Rejthárek. Poločas: 3:2.
Krampol: Černý - Biško, Macek, Kedršt, Seifert - Karkoš, O. Kesner, M. Kesner, Kubizňák, Trojan.
SKP Kolín: Kubrycht - Pangrác, Navrátil, Šváb - Funda, Rejthárek, Slezák.

Příští kolo: sobota 3. prosince: Válec Jestřabí Lhota – FC Věšák Butabi (15), Válec Jestřabí Lhota – Božkov Radovesnice II (16, hala Týnec nad Labem), AC Tulipán Chvaletice – SKP Kolín (16.30), Startip Řečany – AC Tulipán Chvaletice (19.30, hala Přelouč), neděle 4. prosince: SKP Kolín – Božkov Radovesnice II (16.45, hala Stap bar), Sokol Krampol – Válec Jestřabí Lhota (15.15, hala Stap bar).