Uhlířské Janovice – Červené Pečky 2:2

Domácí byli ze začátku aktivnější. V úvodních minutách po přistrčení Kopeckého přeloboval Wolf vybíhajícího Malého, síť ale nerozvlnil, orazítkoval břevno.

To hosté byli produktivnější. Ve 12. minutě po rozehrané standardní situaci se míč odrazil k volnému Adamcovi, který si v koncovce věděl rady. Druhý gól hostů si připsal o osm minut později povedenou střelou k pravé tyči Rejthárek.

Uhlířům se do poločasu skórovat nepodařilo, i když šance k tomu měli. Hlavičce Kopeckého chyběla přesnost, samostatně postupujícího Hrstku vychytal Malý, když vystihl záměr domácího útočníka o kličku.

V podobném duchu začal i druhý poločas. Rohový kop propadl až k Hrstkovi u vzdálenější tyče, Malého však neprostřelil, po následném rohovém kopu se lépe nevedlo ani hlavičkujícímu Janouškovi.

O zdramatizování zápasu se postaral až střídající Stoupa, který prokázal klid v koncovce. Hosté, poukazující na ofsajdové postavení úspěšného střelce, se zaměřili na ubránění vítězství, stáhli se na vlastní polovinu, uchylovali se k nakopávání míčů co nejdál jakýmkoliv směrem, jakoby zapomněli na kombinační hru. Tím sobě uškodili a uhlířům pomohli.

Po rychle rozehrané standardní situaci L. Bohatcem nasměroval Vedral míč do pokutového území, kde však nebyl nikdo z jeho spoluhráčů. Mezi tyče nezamířil ani o chvíli později zakončující L. Bohatec.

Otevřená zadní domácí vrátka dávala možnost rychlých brejků. Po jednom z nich měli v 82. definitivu vítězství na kopačce střílející Kedršt a dorážející Hačka, o chvíli později na penaltě osamocený Vlasák, který si však míč předkopl před sebe a ještě fauloval Hromádka při snaze svoje zaváhání napravit.

Na druhé straně po rohovém kopu T. Kulhánka se po nepřesné hlavičce za hlavu chytal Uher.

Konec zápasu se nesl na vlně emocí. Přispěla k tomu i situace, kdy pomezní jasně signalizoval hraní rukou T. Kulhánka, zatímco hlavní rozhodčí situaci posoudil jinak a nechal ve hře pokračovat.

V první ze tří ohlášených minut nastavení načechral Vedral míč do pokutového území, kde své výšky ke gólové hlavičce využil Churavý.

„Pro nás je to ztráta, měli jsme vyhrát,“ vyjádřil své zklamání z neproměněných šancí domácí trenér Karel Růžička. „Nevím, jestli to vyplývá z nezkušenosti nebo zbrklosti, bohužel se to opakuje zápas co zápas. Něco si v kabině řekneme, ale na hřišti pak kluci neplní základní věci. Nejsou v pohybu, chybí přihrávky do stran,“ zlobil se a poté se vyjádřil k jedné ze sporných situací. „Penalta? Asi ne. Oba dva hráči do toho šli stejně,“ okomentoval Karel Růžička jednu ze situací vyvolávající emoce. „A hraní rukou? To nevím, to jsem neviděl,“ dodal na závěr.

„Mrzí mě to hodně,“ těžko hledal slova z bodové ztráty zklamaný trenér Červených Peček Miloš Malina. „Nechci se k tomu moc vyjadřovat. Ale jasná penalta na Slezáka, poté i jasné hraní rukou. Nepochopím, když pomezní signalizuje ruku, ale hlavní nechá pokračovat ve hře. To prostě nepochopím,“ byl rozčarován Malina.

Jeho svěřenci se po gólu na 1:2 soustředili hlavně na obranu, míče se rychle zbavovali. „ Na kluky jsem stále volal, aby hráli dál fotbal. Bohužel jsme se zatáhli, chtěli jsme to udržet, je to škoda,“ podotkl Malina.

Při jeho posledních slovech procházel okolo Rejthárek, ze kterého se sypala sprcha dost hanlivých slov směrem k domácím. „Ty emoce tady vůbec nemusely být. Před zápasem bychom bod brali všema deseti, teď jsem nasr …..,“ zakončil svůj pohled na zápas Miloš Malina.

Branky: 62. Stoupa, 90. (+1) Churavý – 12. Adamec, 20. Rejthárek. Rozhodčí: Klečka. ŽK: 4:4. Diváci: 150. Poločas: 0:2.
Červené Pečky: Malý – T. Šváb, Krátký, Holub, Janovský – Adamec (86. Vohnický), Rejthárek, Kesner (75. Vlasák), Kedršt – J. Kulhánek (66. Hačka), Slezák.

(LadislavBrandejský)