Týnec nad Sázavou – Velim B 3:2

Týnec již osmnáctkrát lovil míč ze své sítě, což je nejvíce ze všech soutěží kraje se 16 účastníky. Pro velimské to vypadalo velice nadějně. Ještě tři minuty před koncem řádné hrací doby vedli, potom se ale domácím podařil neuvěřitelný obrat.

„Zhruba hodinu před odjezdem jsme se dozvěděli, že z rodinných důvodů nemůžou hrát Slavík s Hájkem, naši nejzkušenější. Začali jsme tedy s omlazenou sestavou, ale byl to takový profesorský fotbal, hráči podvědomě cítili, že soupeř patří k těm slabším,“ řekl trenér velimské rezervy Jaroslav Češpiva.
„Šli jsem do vedení, potom přišly nevyužité šance a po přestávce jsem dostali podle mě zbytečnou branku. Hráči se přestali pohybovat, hlavně záloha. Přesto jsme měli gólové příležitosti, správně zakončit nedokázal ani Psohlavec a to možná za stavu 0:1 rozhodlo, protože závěr přinesl velký zkrat. V 87. minutě domácí skórovali přímo z rohu a o dvě minuty později znovu po rohovém kopu, tentokrát hlavou, utkání rozhodli. Je to pro mě s podivem, protože vzadu máme vysoké hráče a hlavou jsme ještě neinkasovali. Jsou to ztracené tři body, ale věřím, že to je pro všechny poučením. Znovu se ukázalo, že mladým schází více rozvahy a zkušenosti,“ dodal Češpiva.

„V prvním poločase se nám nedařila kombinace, byli jsme pomalí. Do druhé půle jsme nastoupili aktivněji a podařilo se nám vyrovnat. Jenže jsme zase inkasovali a pak stálo na naší straně štěstí, že naší chybu v rozehrávce soupeř nepotrestal. To byl asi klíčový okamžik. Nám se vydařil závěr, když jsme využili dvě standardky. S výsledkem jsem samozřejmě spokojen, zvlášť když máme velkou marodku,“ řekl kouč Týnce Jaroslav Žížala.

Branky:87. a 89. Orsák, 52. Skála - 24. Dostál, 63. Jansta. Rozhodčí: Fejfar. ŽK: 2:3. Diváci: 80. Poločas: 0:1.
Velim B: Jansa – Kyncl, Dejmek, Seifert, Ulrych (55. D. Vácha) – Srp, Teplý – Kozel (80. Hrabal), Mužík (61. Jansta), Psohlavec – Dostál.

(Miloslav Kapic)