„Po dlouhé době se nám podařilo sladit sestavu, takže očekávání bylo veliké,“ řekl asistent Miloš Vrkota. „V turnaji se objevilo celkem šest pražských celků a dva mimopražské. Tím druhým byl celek Příbrami, který patří mezi naše nejméně oblíbené, smolně jsme se však ocitli ve stejné skupině,“ dodal.

Kolín se postupně v základní skupině utkal s pražským Tempem, Admirou a již zmiňovanou Příbramí. Ve všech zápasech si vedl nadmíru zdatně a základní skupinu opanoval. „Zejména jsme si považovali vítězství nad Příbramí, protože všechny dosavadní vzájemné duely jsme prohráli, ale každá série jednou končí. Tato skončila v neděli,“ podotkl Vrkota.

Jako první čekal Kolín ve finálové skupině SOS Háje. „V utkání jsme byli jednoznačným favoritem, což jsme také potvrdili a soupeře vyprovodili čtyřbrankovým debaklem, který rozhodně mohl být i vyšší. Tato výhra nám díky ostatním výsledkům zaručovala jisté první místo, poslední zápas jsme tak mohli hrát naprosto uvolněně, bez strachu o výsledek,“ konstatoval Vrkota.

Tuto matematiku si ale kolínští hráč vůbec nepřipouštěli a hráli proti týmy ČAFC Praha naplno. „Poměrně brzy jsme se dostali do vedení, které jsme ale nedokázali navýšit. Šancí jsme zahodili nespočet a málem nás za to hráči Čafky potrestali. V závěrečném náporu orazítkovali břevno a další velkou šanci pokryl Mára. Jediná vstřelená branka nám tak k vítězství stačila,“ objasnil Vrkota.

„Turnajové vítězství pro nás přišlo ve vhodnou dobu. Přeci jenom poslední turnaje se nám příliš nevyvedly, a to jak výsledkově, tak bohužel herně. Špatné výsledky nás tolik netrápí, ale špatný herní projev byl poněkud frustrující. Tentokrát se však nic z toho nekonalo. Byť jsme se dopustili několika individuálních chyb, tak jako tým jsme podali slušný výkon a divákům jsme nabídli zajímavou podívanou. Řekl bych, že v turnaji jsme zvítězili zaslouženě, ostatní týmy jsme dokázali přehrát a prakticky nikdy nám nehrozila porážka. Pomyslnou třešničkou na dortu pak bylo vyhodnocení individuálních výkonů. Jako nejlepší brankář byl vyhlášen Mára Čábelka, který inkasoval pouze jedinou branku a své brankářské protějšky jasně převyšoval. Druhou individuální cenu, pro nejlepšího střelce, získal Míša Exner, který o jedinou branku porazil Aleše Cháberu,“ uzavřel Miloš Vrkota.

Výsledky zápasů – základní skupina: – FC Tempo Praha 2:0 (Kopáček, Chábera), – Admira Praha 4:1 (Exner 2, Konyvka, Chábera), – 1.FK Příbram 2:0 (Batelka, Chábera), finálová skupina: – SOS Háje 4:0 (Exner 2, Chábera, Záhora), – ČAFC Praha 1:0 (Exner).
Konečné pořadí: 1. FK Kolín, 2. 1. FK Příbram, 3. SOS Háje, 4. ČAFC Praha, 5. Viktoria Žižkov, 6. FK Vršovice, 7. Admira Praha, 8. Tempo Praha.
Sestava: Čábelka – Kopáček, Klas, Batelka, Chábera, Exner, Záhora, Konyvka.