Polepy – Ústí nad Orlicí 0:1

Jestliže se některým hráčům Polep po tomto zápase špatně usínalo, určitě je ve snu strašilo jméno Lukáš Novák. Právě tento muž byl pro ně černou můrou. Za výkon, jaký předvedl v Polepech, by se nemusel stydět ani Petr Čech. „Chytal neuvěřitelně. Kdyby tady byl Bílek, určitě by ho povolal do reprezentace,“ bylo slyšet z řad diváků.

Přesně tak. Polepy totiž téměř celý zápas soupeře přehrávaly, jenomže pokaždé narazily na výborně chytajícího brankáře Ústí nad Orlicí, který předvedl několik brilantních zákroků a díky němu si hosté odvezli tři body, které je udržely na čele tabulky. „Dnes jsme měli téměř celý zápas převahu, asi tak dvěstě tisíc standardek a dvacet rohů, jenomže jsme se nedokázali prosadit. Asi tam byl malý důraz ve vápně. Celkově jsme soupeře přehrávali a oni defakto dvakrát vystřelili na bránu a z toho dali jeden gól v 88. minutě, což je škoda. Určitě jsme si to prohráli sami. Šance na výhru byly,“ hlesl Libor Křelina.

A byl to právě domácí útočník, který jednou v tváří tvář ztroskotal na Novákovi. „Kopl jsem to levačkou. Chtěl jsem ho prostřelit, ale dal jsem to špatně. Vytáhl mi to rukou,“ popsal neproměněnou šanci Křelina.

Jenomže nebyl sám, kdo si vylámal zuby na hostujícím brankáři. Ten si ještě bravurně poradil s jedovatou střelou Patáka, hlavičkou Suchánka a Müllerovou střelou z dálky. Když už ho Kalivoda překonal, pomohlo mu břevno.

Po změně stran to ještě ranou z vápna zkoušel Kmoch, po něm opět Müller, ale Novák byl prostě neprůstřelný.

Hosté se během utkání dostali dvakrát do nebezpečné situace a jednu proměnili. Na konci prvního poločasu stačil ještě Procházka zneškodnit Kuklovu tutovku, dvě minuty před koncem ale už byl na pokus Knápka krátký.

„Ústí hrálo zanďoura a těžilo z našich ztrát a rychlých brejků. Takřka nemělo nula nula nic. Jak jsem říkal, dvě střely, takže naprd,“ uzavřel zklamaný domácí forvard Libor Křelina.

Branka: 88. Knápek. Rozhodčí: Mokrusch. ŽK: Murárik – Chasák. Diváci: 175. Poločas: 0:0.
Polepy: Procházka – Kalivoda, Suchánek, Murárik, S. Kodr – O. Kodr (64. Vančura), Paták, Kmoch, Javorek – Libor Křelina (83. Jarkuliš), Müller.