Polepy – Pěnčín/Turnov 0:1

A nemuselo tomu tak být. Stačilo jediné: kdyby Kalivoda v 9. minutě proměnil penaltu. Jenomže faul Maňase na Müllera nepotrestal. Brankář Metelka mu jeho úmysl vystihl. „Nekopnul to moc dobře,“ hlesl mezi diváky sedící František Suchánek, který do utkání nemohl nastoupit kvůli předchozímu karetnímu trestu, za který dostal stop na dva zápasy.

A právě polepského kapitána Kalivoda v této činnosti zastupoval. Bohužel neúspěšně.

Polepy v sobotu narazily na mladý a houževnatý tým, který dobře bránil. „Celý zápas jsme hráli do plných. Myslím si, že jsme byli lepším mužstvem. Hosté ale měli vzadu vysoký kluky, navíc jejich gólman sbíral veškerý centry. Myslím si, že i kdybychom hráli ještě o patnáct minut dýl, stejně bychom ten gól nedali,“ konstatoval vedoucí Polep Vít Brom.

Jenomže hosté nejenom zodpovědně bránili, ale podnikali i nebezpečné brejky. A jeden takový ve 20. minutě proměnili. Daniel Hurt křížným čtyřicetimetrovým pasem našel nabíhajícího bráchu Vojtu, který využil zaváhání obrany a brankáře Arnolda a pohodlně uklidil míč do sítě.

Domácí se sice pak snažili o zteč turnovské branky, ale obrana soupeře byla nedobytná. Velkou šanci na vyrovnání měli domácí pět minut po změně stran. Libor Křelina poslal do vápna prudký centr, ale Vančurovi chyběly milimetry.

Naopak hosté mohli své vedení navýšit. Jenomže proti pokusům Bárty a V. Hurta dobře zasáhl brankář Procházka, který o přestávce nahradil zraněného Arnolda. „Na začátku zápasu se Arnold v jednom ze soubojů zranil a motala se mu hlava. Proto jsme ho v poločase vystřídali. Dostal úder na spánek,“ objasnil změnu Vít Brom.

Branka: 20. Hurt. Rozhodčí: Kučka. ŽK: Kmoch – Maňas, Vavřich. Diváci: 150. Poločas: 0:1.
Polepy: Arnold (46. Procházka) – O. Kodr, Murárik, Kalivoda, S. Kodr – Vančura (65. Vojtíšek), Kmoch, Paták, Javorek – Müller, Libor Křelina.