Lukáši, jaké jsou dojmy po vítězném zápase? V derby jste porazili Kolín 3:2.
Vyhráli jsme důležité tři body a je to super, zvlášť po posledním domácím remízovém zápase, kdy jsme měli fakt hodně šancí a nedali jsme góly.

Porazili jste dosud neporažený tým…
To derby je vždycky specifické. To se neřeší, jestli je někdo první nebo kolikátý. Je to úplně jiný zápas. Motivace pro nás Kolín porazit je vysoká a myslím, že to tak je i pro druhou stranu. Takže jsme rádi, že to takto dopadlo.

Chvíli to s vámi ale vypadalo bledě. Kolín do druhé půli vlétl jak velká voda a rychle se ujal vedení 2:0…
Je pravda, že jsme takový nástup Kolína do druhého poločasu nečekali, ale na druhou stranu jsem rád, že jsme ukázali, že nás mančaft má nějakou sílu a že dokážeme takový zápas otočit.

Kde se ve vás ta síla vzala? Přece jen ten nástup do druhého poločasu ze strany Kolína pro vás musel být jak ledová sprcha…
Abych pravdu řekl, tak největší zásluhu na tom má asi to, jaká je tady parta. Kolektiv je natolik stmelený, že tu sílu v sobě dokážeme najít, a to i za takového nepříznivého stavu. Navíc počasí bylo nepříjemné, bylo horko, ale prostě jsme to chtěli otočit a podařilo se nám to. Jsem za to hrozně rád.

Pro vás měl zápas ještě specifičtější vůni, před lety jste v Kolín hrál. Jak jste zápas vnímal vy osobně?
Nějaká léta jsem v Kolíně strávil, to je pravda, ale poslední půl rok jsem v Polepech. A ani nijak specifický pro mě ten zápas nebyl. Bylo fajn, že jsem potkal kamarády, se kterými jsem tady hrál, ale teď jsem na straně Polep a je to tak, jak to je.