Poděbrady – Zásmuky 1:0

Utkání příliš fotbalové krásy nenabídlo, přesto poslední podzimní body zůstaly v Poděbradech zásluhou střídajícího Voříška.

Poděbrady byly po celý první poločas lepším mužstvem, kopaly spoustu standardních situací. Ze dvou z nich měly obrovské šance. Suchánek, který ale ve skrumáži neuspěl a po něm Hrabal. Ten trestuhodně netrefil hlavou odkrytou branku. Hosté se pokoušeli spíše o brejky, ale žádný se neujal. Nejnebezpečnější byl trestný kop Čapek z hranice vápna, který ale Václavík zlikvidoval.

O mnoho se nezměnila ani druhá půle, Poděbrady byly aktivnější, ale hrálo se převážně jen po vápno. Až v 65. minutě Voříšek krásnou střelou do růžku branky poslal domácí do vedení. Poté už byla hra hodně rozkouskovaná a nic kromě červené karty pro hostujícího Poláka se neudálo. Poděbrady tak i přes bídný výkon získaly tři body.

„Z tohoto zápasu jsem měl trochu obavu, protože jsme věděli, že jsou Poděbrady dobrý, navíc my přijeli bez tří hráčů. Hráli jsme tak, abychom hlavně nedostali gól. To se nám celkem dlouho dařilo. Ale pak to Voříšek krásně trefil. Naši snahu o vyrovnání poté zhatil nesmyslným vyloučením Polák. Poděbrady jsou dobrý, ale že by předvedly nějaký koncert, tak to ne. My podali disciplinovaný výkon a nemáme se za co stydět,“ řekl po utkání trenér Zásmuk Vlastimil Chlád.

Branka: 65. Voříšek. Rozhodčí: Berovič. ŽK: 3:3. ČK: 75. Polák (Zásmuky). Diváci: 100. Poločas: 0:0.
Poděbrady: Václavík – Hrabal, Suchánek, Kohoutek, Billý – Brtna (46. Voříšek), Rulc, Jirásek, Poděbradský – Herzán, Jan Fořt (70. Král).
Zásmuky: Jón – Kotek, Lanc, Hanuš, Hemelík (46. Polák) – Sobotka, Čapek, Kutil, Benda (85. Borovička) – Navrátil, Vaněk.