„Pavel má na našem vítězství velkou zásluhu. Řekl nám, co máme dělat a my se podle jeho rad řídili a ono to vyšlo,“ řekl s úsměvem sportovní ředitel Jaromír Syřínek.

Ten měl hlavní podíl, že záložník Plzně dorazil. V jedné kolínské hospůdce bavil svými historkami všechny přítomné. „Je to neuvěřitelný kousek,“ řekl několikrát na Horváthovu adresu záložník Lukáš Kmoch. „Tomu humor snad nikdy nedojde,“ dodal.

Přesně tak. Téměř čtyři hodiny humoru se nezapomenutelně zapsaly do paměti každého navštěvníka. „Třeba jak vzpomínal na to, jak diktoval Kotrbovi telefonní číslo a ten ho pak vyjezdil. Nebo nám prozradil jednu historku z dorostu. Prohráli 0:3, za ním seděl brankář Halama a s někým volal a dotyčnému říkal, že ty tři góly nešly chytit, že prý nehrál střed zálohy,“ vyjmenoval dvě z nich vedoucí Polep Vít Brom.

Pavel Horváth opravdu všechny příjemně překvapil. Žádná situace ho nedostala do úzkých a na každou otázku nebo narážku měl okamžitě připravenou vtipnou odpověď. „Že na živo nevypadám tak tlustej? Jen to řekni naplno,“ vybídl Horváth Františka Suchánka.

Vůbec polepský kapitán se stal oblíbeným terčem svého plzeňského protějšku. Suchánek je totiž znám svými přebrepty. „Ukaž, to máte popsanou celou A čtyřku? Tak hochu, připravuju vydání druhé knížky a ty tam budeš mít svoji kapitolu,“ řekl mu.

Na řadu přišly také dotazy na slavnou Barcelonu. „Když jsme byli v tunelu, tak se každý těšil. Já ale klukům říkal, na co těšíte? Jak nás tam budou vodit?,“ podotkl Horváth.

A jaký je podle něj hráč Messi? „Je to vynikající fotbalista. Je radost se na něj dívat. Ale na můj vkus je málomluvný,“ dodal.