Liberec – FK Kolín U13 12:2

„V prvním poločase jsme byli rovnocenným soupeřem a kdybychom proměňovali jasné gólové příležitosti, kdy jsme šli čtyřikrát sami na brankáře soupeře a nedali, tak jsme mohli utkání ještě zdramatizovat,“ posteskl si trenér třináctky Radek Pařez.

„V druhém poločase nás soupeř již přehrával kombinačně a po dalších obdržených brankách někteří hráči rezignovali, což jsem jim po utkání vytkl, že se v každém utkání hraje až do úplného závěru. Ještě bych se chtěl zmínit o jedné perličce v utkání, kterou jsem ještě během mého pětatřicetiletého působení ve fotbale nezažil. Pan rozhodčí odpískal přímý volný kop v pokutovém území a na můj dotaz, že to má být pokutový kop řekl, že u mládeže je to přísné a že pokutové kopy nebude pískat. Ovšem jeho kolega na vedlejším hřišti během dvou minut proti nám pokutový kop odpískal. Sám jsem nevěděl, co mám svým svěřencům k tomuto momentu říci. Tak jsem řekl, že v českém fotbale je možné vše,“ dodal nevěřícně Pařez.

Branky: Matějka, Hobík. Poločas: 4:1.
Sestava 1: Černý – Klička, Rosendorf, Havlíček – Bukač, Mužík, Kuchař – Korbelář.
Sestava 2: Křížek – O. Novák, M. Novák, Drobný – Havrda, Nekolný, Matějka - Hobík. Střídající hráči: Uman, Hruška.

Liberec – FK Kolín U 12 8:3

„Po delší době mohu své svěřence pochválit i přesto, že jsme opět nezvítězili,“ uvedl kouč dvanáctky Vladimír Zeman.

„Potkala nás velká marodka, chybělo pět hráčů z důvodu nemoci a tak jsme museli celé utkání odehrát bez střídání. Tento fakt se podepsal na tom, že jsme první poločas odehráli naprosto vyrovnaný duel, který skončil remízou 2:2. Ve druhém poločase už bylo znát, že naši chlapci nemají možnost střídat a tak s přibývajícím časem jim velmi rychle ubývaly síly. Náš soupeř toho samozřejmě využil a ve druhém poločase nám přidal na cestu domů ještě čtyři branky. Nemůžu tentokrát chlapcům vytknout bojovnost ani špatnou hru, hráli jsme prostě tak, na co jsme v tu chvíli měli. Nechci ani polemizovat o tom, jak by dopadl zápas, kdyby nám nechybělo tolik hráčů. Tato soutěž je postavena na tom, že je potřeba mít široký kádr hráčů a je tedy nutné zvládat i situace, kdy je velká marodka,“ dodal Zeman.

Branky: Pokorný, Barták, Lukáš. Poločas: 2:2.
Sestava 1: Zeman - Jedlička, Barták, Prokůpek, Chadraba, Vejdělek, Pokorný, Tichý.
Sestava 2: Kašpar - T. Trnečka, Vlášek, Hejduk, Kuchař, Vlk, J. Trnečka, Červeňák, Lukáš.