FK Kolín - Zápy 3:2

„Utkali jsme se s velice kvalitním týmem, který je aspirantem na postup do ČFL,“ uvedl trenér Kolína Roman Veselý. „Pro nás to bylo zatím nejtěžší utkání. Soupeř nás prověřil. Kdyby Zápům nechyběli Mikolanda se Svobodou, byly by ještě údernější,“ dodal Veselý.

Právě již zmiňovaná dvojice měla být pro fanoušky největším tahákem. Nakonec z různých důvodů ani jeden do Kolína nedorazil. Fanoušci si ale i tak přišli na své. V akci viděli bývalého prvoligového brankáře Oldřicha Pařízka nebo syna sparťanské legendy Horsta Siegla ml.

„Dnes jsem spokojený. Hráli jsme rychle, kombinačně a měli spoustu šancí. To se proti tak kvalitnímu soupeři počítá. Na druhou stranu jsme ale dostali dvě branky ze standardních situací a tady musíme zvednout varovně prst,“ podotkl Veselý.

Ten proti Zápům představil dvě posily. Srba Kolašinace, který se hned při své premiéře uvedl gólem a Jelínka. „Prvně jmenovaný je hráč Vlašimi a vše by mělo proběhnout v rámci farma smlouvy a Jelínek je hráčem Čelákovic. Jde o kvalitního defenzivního hráče. Teď to bude záležet na dohodě obou klubů,“ objasnil Roman Veselý.

Druhý zápas v kolínském dresu má za sebou i levý obránce Daniel Nešpor. „Ten k nám přišel na hostování z Vlašimi, kde hrál druhou ligu a fanoušci ho mohou znát také z působení ve Slovácku,“ dodal Veselý.

Branky: 14. Kolašinac, 45. J. Biško, 66. T. Michálek – 29. Málek, 44. Turek. Poločas: 2:2.
FK Kolín: Čižinský – R. Biško, J. Biško, Šourek, Nešpor – Novotný (70. Mišák), Jelínek, Stejskal – Čapek (46. Jeník), Jícha, Kolašinac (60. T. Michálek).