FK Kolín – Nymburk 5:0

Souboj dvou týmů, které jsou na opačných pólech tabulky turnaje, měl jasného favorita. Kolín také tuto roli bez větších problémů splnil a soupeři nastřílel pět gólů. A to těch branek mohlo být klidně víc. Proti však byl nymburský gólman, který v některých pasážích zápasu doslova čaroval. Když pak něco prošlo, skončilo to na tyči. Konstrukci branky trefili domácí hráči celkem čtyřikrát.

„Soupeř nebyl tak kvalitní, takže jsme zvítězili vysokým rozdílem. Na druhou stranu si myslím, že to mohlo být ještě vyšší vítězství, ale řešení některých herních situací tam bylo hodně špatný, kdy jsme se chytili do ofsajdových pastí, což s takovým soupeřem by se nemělo stávat. Jestli jsme se objevili patnáctkrát v ofsajdové pozici, tak to je špatně. Z útočného pohledu tam chybičky byly. Co se týká celkové fáze, nebo té obranné, tak tam žádný problém nebyl, protože soupeř nás nějakým způsobem neprověřil,“ řekl po utkání trenér Kolína Roman Veselý.

Utkání bylo zajímavé ještě z jednoho pohledu. Domácí trenér totiž před zápasem vypsal prémii, že když mužstvo vyhraje o čtyři góly a víc, navíc nedostane branku, mohou se jeho svěřenci těšit na malé občerstvení. A také se tak stalo. Kolín vyhrál o pět gólů. „Snažím se hráče vždycky motivovat i vnitřně. Není to ale v každém zápase,“ objasnil Veselý. A na co že se hráči mohou těšit? „Na řízečky,“ konstatoval kouč.

Branky: 47., 60. a 73. Štoček (2 z PK), 14. Kolašinac, 34. Jícha. Poločas: 2:0.
FK Kolín: F. Michálek – Čapek, J. Biško, Šourek (60. Odehnal), Mišák – Jeník (46. Novotný), Jelínek (57. Kocourek), T. Michálek (46. Stejskal) – Jícha (46. R. Biško), Štoček, Kolašinac.⋌