FK Kolín – Čáslav B 4:1

„Soupeř nastoupil v hodně omlazený sestavě a zápas navíc díky extrémnímu počasí neměl tempo ani fotbalový parametry. Bohužel,“ uvedl trenér Kolína Roman Veselý. „Soupeř nás nepřinutil k aktivnější hře. Na druhou stranu, co bych vytknul našemu týmu, že i proti mladému mužstvu nebyl hladovější od začátku. Defakto jsme zabrali až posledních deset minut, kdy bylo vidět, že si nechceme nechat vzít ten náskok,“ dodal Veselý.

„I přes nepříznivý výsledek jsem byl vcelku spokojený s prvním poločasem,“ konstatoval kouč čáslavské rezervy Jiří Antoš. „Dobře jsme vstoupili do utkání. Zvolili jsme dobré rozestavení a takticky jsme hráli dobře. Dopustili jsme se ale laciné chyby, takže jsme inkasovali. Za první poločas bych ale mužstvo pochválil.“

Hraje se ale 90 minut a ve druhé půli už Čáslav nebyla tak kompaktní. „Soupeř zvýšil na 2:0, ale my jsme ještě snížili. Měli jsme i dvě možnosti vyrovnat. Trestuhodně jsme ale zápas nedohráli. Výsledek je nakonec nepříznivý, ale náš výkon měl měřítko,“ podotkl Antoš. „Změnili jsme rozestavení a Kolín jsme potrápili. Hráli jsme ze zabezpečené obrany. Pořád ale děláme laciné chyby, za které nás zkušená mužstva trestají,“ dodal.

Branky: 10. T. Michálek, 55. Štoček, 80. Mišák, 88. Puk – 78. Špičák. Poločas: 1:0.

Kolín: F. Michálek (46. Čižinský) – R. Biško, J. Biško, Šourek, (46. Odehnal), Mišák – T. Michálek, Kocourek (46. Puk), Stejskal – Jeník, Štoček, Jirků (46. Herčík).

(Michal Pavlík)