Kolín – Nová Paka 2:0

Mužstvo z Nové Paky v dosavadních šesti kolech nasbíralo jen pět branek. Kolíňáci doma nezaváhali, s nulou na kontě obdržených branek si gólové zásahy rozdělili rovným dílem do obou poločasů.

„Utkání bylo dost složité, věděl jsem, že spoupeř málo inkasuje a byl také v úvodu poměrně aktivní, my jsme kazili rozehrávku. Zhruba po dvaceti minutách jsme kombinaci zlepšili a vytvořili si převahu, která vydržela do konce poločasu. Úvodní branka padla po velmi pěkné kombinaci, když na konci po centru Brusche pálil Štoček. Myslím si, že i po přestávce jsme diktovali tempo hry, nicméně soupeř měl kvalitní přechodovou fázi hry a byl z brejků nebezpečný. Z tohoto pohledu bylo utkání velmi náročné. Od nějaké sedmdesáté minuty začal hrát trochu na riziko a vytvořil si i určitou herní převahu. My jsme naopak polevili v aktivitě. Naštěstí při soupeřově šanci zakročil Čižinský a za minutku na to jsme dali druhou branku a utkání bylo rozhodnuté,“ řekl po utkání trenér Kolína Petr Frňka.

„Na špici tabulky se výsledkově oddělují řekněme čtyři mužstva, ale do konce soutěže je ještě spoustu zápasů. Někde body ještě určitě ztratíme a stejně tak i ostatní. Na postup to vypadá na pěkné drama, ale jak říkám, zatím je ještě příliš brzy říkat, jak to bude,“ dodal kolínský trenér.

Branky: 25.a 82 Štoček. Rozhodčí: Šimek. ŽK: 3:1. Poločas: 1:0. Kolín: Čižinský – R.Biško (65.Čapek), J.Biško, Šourek, Holub (46.Císař) – Jíša, Jeník, Stejskal, Brusch – Jícha (86.Novotný), Štoček.

Miloslav Kapic