Soupeři Kolína ve skupině byly týmy Jablonce, Náchoda, Chrudimi a pořádající Přelouč. Ve skupinách se hrálo systémem každý s každým, jednotlivá utkání trvala 13 minut. „S nějakými cíly a plány na umístění jsme do Chvaletic neodjížděli, prostě nám stačilo vyzkoušet jak na tom budeme,“ uvedl asistent Miloš Vrkota.

Kolín do turnaje vstoupil parádně a porazil Přelouč jasně 6:0. Pak však narazil na jednoho z favoritů – Jablonec nad Nisou. Jako první sice inkasoval, ale pak však dokázal srovnat na konečných 1:1. Vzhledem k vývoji skupiny se třetí utkání s Chrudimí ukázalo jako zásadní pro případný postup do semifinále. Oba týmy chtěly a potřebovaly vyhrát a podle toho to vypadalo i na hřišti. Prakticky po celý zápas se hra přelévala ze strany na stranu. Šťastnější nakonec byli mladí Kolíňáci. „Před posledním utkáním s Náchodem jsme měli zajištěné semifinále, duel byl zároveň přímým soubojem o první příčku,“ podotkl Vrkota.

Tento duel začali lépe jeho svěřenci. Hned v 10 vteřině se ujali vedení. Silný Náchod ale dokázal nakonec vyrovnat.
Vývoj ve druhé skupině byl také nesmírně zajímavý. Do posledního utkání ve skupině živil naději na postup do semifinále i kolínský tým ročníku 01, ale nakonec skončil na třetím nepostupovém místě. Skupinu nakonec také ovládl tým složený z hráčů o rok mladších – výběr Náchoda. Kolínským soupeřem potom byl tým Chrudimi, který se umístil na druhém místě.

Semifinále

„Postupem do semifinále jsme si splnili tajný sen bojovat o medaili. Byť jsme postoupili jako vítěz skupiny, tak favoritem byli chrudimští,“ poznamenal Vrkota.
Dění na hřišti tomu dlouho odpovídalo. Kolín byl pod tlakem. Pak ale udeřil. Po bleskovém protiútoku se prosadil Chábera. „Vstřelená branka nás nesmírně nakopla a nabídla nám také další možné brejkové situace, protože hráči Chrudimi najednou museli hru více otevřít. Více prostoru na útočné polovině nám svědčilo a po další rychlé kombinaci přineslo dokonce dvoubrankové vedení. Závěrečný nápor soupeře už jsme ustáli a mohli se radovat z finále,“ zaradoval se Vrkota.

Finále

„Už před turnajem jsme vtipkovali, že by bylo velice úsměvné, kdyby se na turnaji pro hráče ročníku 2001 hrálo finále Kolín 02 vs. Náchod 02, tedy jediných týmů složených výhradně z mladších hráčů. A nyní to byla skutečnost,“ řekl Vrkota. „Z loňského roku máme s týmem Náchoda otevřený účet a nějakou tu porážku mu dlužíme.“

Kolíňáci nastoupili nesmírně nemotivovaní a s touhou oplatit loňské porážky. Hrál se nesmírně rychlý fotbal s šancemi a častým zakončením na obou stranách. Díky dvěma brankám Batelky se nakonec z vítězství radoval Kolín. „Tentokrát jsme podle mého názoru byli o chlup lepší než hráči Náchoda a vítězství získali zaslouženě,“ konstatoval trenér Pavel Klas. „Fotbal dokáže být nesmírně škodolibý. Na tento turnaj jsme ani neplánovali jet, vrátili se z něj ale jako vítězové. Před turnajem jsem si netroufl odhadovat, jak bude probíhat. Ani nějaké cíle v podobě umístění. Letos jsme v hale ještě neabsolvovali ani jediný trénink, kluci hráli od nuly. Musím je však všechny pochválit, protože předvedli perfektní výkon, který, mám-li být upřímný, jsem ani nečekal. Hala je něco úplně jiného než tráva, ale s tímto přechodem se všichni vyrovnali skvěle. Nápaditě kombinovali, byli důrazní, jen s tou menší brankou byli trošičku problémy,“ dodal Klas.

Výsledky zápasů FK Kolín „02“: – Přelouč 6:0 (Exner 2, Chábera 2, Batelka, vl.), – FK Baumit Jablonec 1:1 (Batelka), – MFK Chrudim „vlci“ 1:0 (Exner), – FK Náchod 1:1 (Batelka), semifinále: – SK Chrudim 2:0 (Chábera, Exner), finále: – FK Náchod 2:1 (Batelka 2).
Sestava FK Kolín: Čábelka – Klas, Kopáček, Exner, Batelka, Baloun, Robovský, Chábera, Konyvka, Čáp.
Konečné pořadí: 1. FK Kolín „02“, 2. FK Náchod „02“, 3. FK Baumit Jablonec, 4. SK Chrudim, 5. FK Náchod, 6. MFK Chrudim – vlci, 7. FK Kolín, 8. MFK Chrudim – medvědi, 9. Lipoltice, 10. Přelouč.