Jablonec n. N. – FK Kolín 5:1

V šestém podzimním utkání České ligy dorostu prohrál Kolín na hřišti Jablonce čtyřbrankovým rozdílem.

V úvodu utkání se soupeři spíše oťukávali, moc zajímavých akcí k vidění nebylo. O výsledku zápasu se rozhodlo v podstatě mezi 24. – 38. minutou, když Jablonec po chybách a zaváháních obrany Kolína vstřelil tři branky.

V úvodu druhého poločasu dokázal Kolín snížit na dvoubrankový rozdíl, do 70. minuty byl aktivnější, ale závěr opět lépe vyšel domácím, kteří své vítězství navýšili o další dvě branky.

„Hráčům opět nelze upřít velké úsilí a snaha, ale bohužel hlavně v prvním poločase tam od nás byla absolutní absence fotbalovosti. Málo hráčů chtělo míč, téměř každá přihrávka byla nepřesná a ani nadějně rozjeté akce jsme nedokázali dotáhnout. V tomto nás Jablonec předčil, když naše chyby v obraně dokázal využít. Závěr beru na sebe, ve snaze o snížení nebo případné vyrovnání jsme příliš riskovali a otevřeli hru, proto je porážka tak výrazná,“ uvedl trenér Kolína Aleš Majer.

Branka: 54. Baško. Poločas: 3:0.
Kolín: Cink – Herčík (70. Pačes), Baško, Tománek, Budský – Brtek (46. Kubánek) – Kopecký, Martínek (75. Pačes), Linhart, Pospíšil (46. Lambert) – Štukhejl.

FK Kolín - Nový Bydžov 3:1

V dalším ligovém utkání hostil Kolín Nový Bydžov, se kterým má ze vzájemných utkání pasivní bilanci.

Na tu ale brzy rychle zapomněl a již ve 4. minutě šel do vedení. Moravec vybídl ke skórování Růžičku, který se v zakončení nemýlil.

Další pěkný moment přišel ve 27. minutě. Kubát napřáhl z dvaceti metrů a jeho rána skončila pod víkem. To ale nebylo ze strany hostitelů vše. Chvíli před přestávkou vyslal Kubát do sóla Finka, který si s nabízenou situací poradil bravurně a poslal Kolín do zaslouženého tříbrankového vedení.

Ve druhém poločase domácí v tempu polevili, hru sice kontrolovali, ale žádnou branku již nepřidali. Naopak v závěru dovolili soupeři snížit. Ale ani to jim nemohlo zkazit radost z prvních ligových bodů v této sezoně.

„Dnes jsme sehráli velmi povedené utkání, kdy všichni hráči hráli nadoraz. V této soutěži nedostaneme nic zadarmo, takže jedině tvrdá práce nás bude posouvat dál. Jinak ale pochvala klukům za velmi kvalitní výkon,“ uvedl kouč Kolína Karel Holeček.

Branky: 4. Růžička, 27. Kubát, 37. Fink. Poločas: 3:0.
Kolín: L. Kmoch - Adámek, Šourek, Randlízsek, Lindner (70. Jambor) - Fink (65. Koška), D. Kmoch, Moravec, Bílý (45. Martikán) - Růžička (50. Smutný), Kubát (68. Molnár).

Kategorie U 17 informace včas nedodala......