Velim totiž od začátku sezony sužují zdravotní trable klíčových hráčů. Navíc poslední tři předchozí duely prohrála. Psychicky na tom tedy nebyla moc dobře.

To Kolín do ostře sledovaného derby šel s jasným plánem – odčinit domácí porážku od Polep a potvrdit roli favorita a velkého aspiranta na postup do ČFL. Svoji roli také splnil a díky Vukovičovi vyhrál 1:0.


Velim brzdí zdravotní stav klíčových hráčů

„S výsledkem zápasu samozřejmě nemůžu být spokojený. Potřebujeme bodovat a věřili jsme, že by se to mohlo v kolínském derby podařit,“ uvedl trenér Velimi Jakub Stach. „V zápase jsme se zaměřili na poctivou defenzívu a chtěli jsme po zisku míče přecházet do rychlých protiútoků a využít otevřené obrany soupeře. Tuto taktiku jsem zvolil ze dvou důvodů. Za prvé bylo jasné, že Kolín využije služeb několika hráčů z druholigové Vlašimi, což se také potvrdilo. Druhým a pro mě rozhodujícím důvodem byl stav našeho mužstva. Wolf měl po celkovém kolapsu organismu a šestitýdenním nicnedělání odtrénované čtyři jednotky. Vajgl měl nejprve problémy s achilovkou a poté natržené břišní svaly, takže absolvoval tři tréninky. No a aby toho nebylo málo, odjel Snop na svatební cestu na Bali a Urban dostal zánět průdušek. Celý týden bral antibiotika a vůbec netrénoval. Přes tyto všechny problémy si ale myslím, že jsme neodehráli špatný zápas. Těžko můžu klukům něco vytknout, protože na hřišti nechali maximum. Snad jen to, že proti tak kvalitnímu soupeři jako byl v dnešní sestavě Kolín, je potřeba některou ze svých šancí proměnit a to se nám nepovedlo. Šanci na vstřelení gólu přitom měli Kubík, Melechovský a Regner,“ dodal Stach.

Havrda prožil vítěznou premiéru

„Tak po prvotním oťukávání z obou stran jsme od 25. minuty ovládli střed hřiště a tím pádem i celé utkání a zaslouženě vyhráli. Velim tam sice během utkání měla také nějaké slibné momenty, ale spíše se jednalo o nějaké náznaky, než vyložené šance. Až na jednu příležitost jsme je k ničemu nepustili. Co se týká nás, my jsme měli několik příležitostí, dokonce jsme nastřelili břevno, domácí ještě vykopávali míč z brankové čáry. Prostě jsme vstřelili branku a ty ve fotbale rozhodují. Jak jsem avizoval na začátku, vzhledem k vývoji celého utkání, kdy jsme podali sebevědomý a především disciplinovaný výkon v obranné fázi, tak jsme zaslouženě vyhráli,“ řekl kolínský asistent Jaroslav Havrda.
Pro něho to bylo v této pozici první derby.
„Derby jsem ani nijak neprožíval, bral jsem to spíše jako další normální zápas. Přál jsem si, ať vyjde počasí a na utkání přijde hodně diváků,“ podotkl. „Pokud mám být upřímný, my jsme jeli do Velimi vyhrát, obzvlášť po tom, co jsme zaváhali v posledním domácím utkání. Také jsme si byli vědomi, že se Velim momentálně nenachází v úplné psychické podobě a že ji ani moc nepomáhá zranění v jednotlivých řadách a jsme moc rádi, že se nám to povedlo,“ dodal.

Nasazení hráčů z Vlašimi vyšlo

Kolín v derby naplno využil farma smlouvy s druholigovou Vlašimí a ve Velimi nasadil tři hráče. „Z Vlašimi jsme dnes měli oba útočníky, Vukoviče a Jíchu. Oba dva splnili přesně to, co jsme od nich očekávali. Podrželi míč, vyhrávali osobní souboje a Milan Vukovič vstřelil nakonec i vítězný gól. Třetím do party byl Martin Krameš, ten nastoupil s Jindrou Stejskalem ve středu záložní řady a jednoznačně patřil k nejlepším hráčům na hřišti. Postavou malý, ale výkonem velký. Bojoval, čistě odebíral míče, rozehrával útočné akce, vyhrával souboje jeden na jednoho, bylo ho plné hřiště,“ dodal Havrda.

Velim flintu do žita nehází

Zatímco Kolín se nachází na druhém místě tabulky, Velim se krčí v dolní polovině na jedenáctém místě. Na svém kontě má pouze šest bodů. Flintu ale do žita nehází.
„Nedá se nic dělat. Tuto, z mého pohledu, trochu nešťastnou porážku musíme hodit rychle za hlavu a soustředit se na další zápasy. Jsem přesvědčen, že kvalita naší hry půjde postupně nahoru. Je potřeba, aby již zmiňovaní hráči dohnali tréninkové manko a pak věřím, že se výsledky dostaví a Velim se zase stanem postrachem soupeřů jako to bylo v minulé sezoně,“ hlásí odhodlaně Jakub Stach.