Velim – Kolín 0:1

Oba týmy měly před zápasem o motivaci postaráno. Kolín chtěl odčinit předchozí domácí neúspěch, Velim zase přerušit sérii tří porážek v řadě.
Šťastnější nakonec byli hráči z Kmochova města, kteří díky Vukovičovi získali tři body.

Dlouho to ale vypadalo, že si obě mužstva spíš zpříjemňují nedělní odpoledne. Diváci se nudili. Do varu je dostala až 44. minuta a šance Kolína. Nejprve po trestném kopu zakončoval z hranice šestnáctky Jíša, ale Regner stačil na brankové čáře včas zasáhnout. Míč se však dostal k Jíchovi a ten ho pro změnu poslal do břevna.

Kolín měl v této části hry ještě jednu možnost. Jíchovu hlavičku Svoboda ale vyrazil na roh.

Domácí se ke slovu přihlásili v úplném závěru prvního poločasu. Z dálky to zkoušel Vajgl, brankář Čižinský byl ale pozorný a jeho jedovatou střelu vyrazil.

O osudu utkání se rozhodlo v 66. minutě. Kolín zahrával standardní situaci. Míč se dostal k Vukovičovi a posila z Vlašimi nakonec prostřelila vše, co ji stálo v cestě.

Velim se ale nevzdávala. O dvě minuty později mohl vyrovnat střídající Melechovský, radost mu však překazil skluzem těsně před brankovou čarou Šourek.

Pohnout s ukazatelem skóre se v závěru ještě pokoušel Regner, svůj hlavičkový pokus ale poslal těsně vedle.

I díky tomu prodloužila Velim svoji černou sérii na čtyři porážky v řadě. Zatímco Kolín stále stíhá vedoucí Ústí nad Orlicí.

Branka: 66. Vukovič. Rozhodčí: Šifalda. ŽK: Kubík, Wolf – Vukovič, Krameš. Diváci: 350. Poločas: 0:0.
Velim: Svoboda – Parys, Antoš, Regner, Švamberg – M. Vácha (87. Psohlavec), Vajgl, Wolf, Urban (67. Melechovský) – Kacafírek, Kubík (70. Zelinka).
Kolín: Čižinský – R. Biško, J. Biško, Šourek, Holub – Jíša (87. Čapek), Stejskal, Krameš, Jeník – Vukovič (90. Kubát), Jícha (82. Brusch).