„Pro mě se o žádné derby nejedná. Je to zápas jako každý jiný. Nepřiřazuju, jestli tohle utkání má menší nebo větší váhu. Prostě se začíná za stavu 0:0 a hraje se o tři body. A buď je získáte, nebo ne,“ uvedl trenér Kolína Petr Frňka.

„Já už to tolik taky neprožívám. My teď máme problémy sami se sebou. V kádru máme několik zraněných hráčů. Navíc se nám v poslední době nedaří. Prohráli jsme třikrát v řadě. Potřebujeme se už chytit, ale Kolín není zrovna soupeř na chycení,“ hlesl kouč Velimi Jakub Stach. „Do zápasu půjdeme ale s odhodláním udělat co nejlepší výsledek a uvidíme, co se z toho vyvrbí,“ dodal.

Zatímco Velim se na začátku sezony výsledkově trápí, Kolín měl skvělý start do divizní soutěže. Během prvních čtyř kol neztratil ani jeden bod. Porážka přišla až minulý týden proti Polepům. „Může se stát, že jeden zápas prohrajete, ale jedno utkání sezonu neudělá ani nahoru ani dolů. Takže z toho nedělám žádnou vědu,“ podotkl Frňka.

Jeho tým se proti Velimi bude muset obejít bez svého kapitána Štočka, který dostal stop na jeden zápas za červenou kartu proti Polepům. „Určitě nám jako hráč bude chybět, ale takové věci se ve fotbale stávají a my jeho absenci musíme nahradit někým jiným,“ dodal Frňka.

Ale i Velim bude postrádat některé opory. Do hry nezasáhnou Snop, Vajgl, nebo bývalý hráč Kolína Třešňák.

Utkání začíná v neděli v 16.30 hodin.